Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6398
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpniki: Spalony dom w Karpnikach uda się odbudować?

Środa, 17 marca 2021, 6:02
Autor: WAC
Karpniki: Spalony dom w Karpnikach uda się odbudować?
Fot. UG Mysłakowice
Zakończyły się prace przy porządkowaniu pogorzeliska po pożarze zabytkowego budynku przy ul. Rudawskiej w Karpnikach.

Straty powstałe w wyniku pożaru, który wybuchł trzy tygodnie temu są ogromne. Między innymi spłonął całkowicie dach budynku wraz z częścią poddasza i mieszkaniami na pierwszym piętrze. W trakcie akcji pożarniczej całkowicie zalana została świetlica wiejska i biblioteka publiczna. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, czy budynek zostanie odbudowany, czy też rozebrany. Będzie to zależało głównie od decyzji właścicieli mieszkań. Swoją opinię w tej kwestii wyrazi też konserwator zabytków.

Od czasu pożaru odbyły się spotkania z przedstawicielem nadzoru budowlanego, który dokonał wstępnej oceny stanu budynku pod względem bezpieczeństwa oraz z zarządcą wspólnoty mieszkaniowej – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Ruszyła również procedura odszkodowawcza. Wykonano też szereg prac porządkowych wokół i wewnątrz budynku. Wywieziono spalone belki, dachówki, pozostałości wyposażenia mieszkań, świetlicy i biblioteki załadowano do kontenera i wywieziono do KCGO w Kostrzycy.

Dzięki wsparciu mieszkańców i różnych instytucji zorganizowano intensywną pomoc dla pogorzelców.

Skutki pożaru poza lokatorami domu dotknęły także całą społeczność Karpnik. Teraz, aby skorzystać z usług biblioteki lub świetlicy wiejskiej będą musieli udać się do Łomnicy. Już w przyszłym tygodniu do tamtejszej świetlicy zostanie przewieziony księgozbiór uratowany z pożaru oraz ocalałe wyposażenie świetlicy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
2
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
11
65%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group