Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8404
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Sobota, 11 lipca 2020, 10:07
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2020, 12:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Informacja Turystyczna w Jeleniej Górze zaprasza na bezpłatne spacery do centrum miasta oraz w Cieplicach. Pierwsze zwiedzanie odbyło się w minioną środę (8.07).

W programie zwiedzania znalazły się: Baszta Bramy Zamkowej, Ratusz - stara studnia, kamień Barei, wóz tramwajowy, Rynek Starego Miasta - Plac Ratuszowy z kamieniczkami podcieniowymi, Bazylika Mniejsza św. Erazma i Pankracego, Baszta i Brama Wojanowska, Cerkiew świętych Piotra i Pawła, kościół Łaski (dla chętnych zwiedzanie wnętrza dodatkowo płatne).

Z kolei od 17 lipca będzie też można zwiedzać Cieplice z przewodnikiem. W programie zwiedzania znalazły się: zespół pocysterski i historia Uzdrowiska (Historia Kościoła św. J. Chrzciciela, Biblioteki Majorackiej- Muzeum Przyrodniczego, Długiego Domu), Pałac Romischa (Ziethena) i Bulwar nad Kamienną z historią źródeł, Plac Piastowski i Pałac Schaffgotschów z powojenną historią (zwiedzanie wnętrza Pałacu), Ewangelicki Kościół Zbawiciela (wnętrza kościoła), Park Zdrojowy – Miecze Piastowskie i historia szkoły snycerskiej, Pawilon Edward, zwiedzanie wnętrza Zdrojowego Teatru Animacji i Galerii, Odwiert źródła termalnego C-1 (Cieplice), Park Norweski - Pawilon Norweski, mostek z inicjałami założyciela Parku, tama przeciwpowodziowa na Wrzosówce z panoramą Karkonoszy i historią Gór Karkonoszy. Start z Karkonoskiej Informacji Turystycznej w Cieplicach, ul. Plac Piastowski 36. Czas spaceru 2-3 godziny, trasa łatwa.

Twoja reakcja na artykuł?

32
94%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
30
Tak
37%
Nie
63%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group