Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8238
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka, Staniszów: Sołectwa kupują defibrylatory

Sobota, 8 sierpnia 2020, 11:03
Aktualizacja: Niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:00
Autor: WAC
Sosnówka, Staniszów: Sołectwa kupują defibrylatory
Fot. OSP Sosnówka
Z inicjatywy strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, w Sosnówce oraz w pobliskim Staniszowie zostały zamontowane dwa pierwsze na terenie gminy Podgórzyn ogólnodostępne defibrylatory AED.

Impulsem, który sprawił, że strażacy z Sosnówki zaczęli zachęcać lokalne rady sołeckie, aby część środków z funduszy sołeckich przeznaczyły na zakup defibrylatorów było wydarzenie z ubiegłego roku. Wtedy to w gabinecie stomatologicznym w budynku OSP u jednego z pacjentów nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Druhowie będący w budynku natychmiast przystąpili do akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora AED znajdującego się na wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania. Dzięki zastosowaniu urządzenia ratownikom udało się wygrać walkę o życie. Przytomnego już pacjenta zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala.

Jako pierwsze na apel strażaków odpowiedziały rady sołeckie Sosnówki i Staniszowa. Przy poparciu mieszkańców swoich miejscowości wyrażonym na zebraniach wiejskich, przekazały część ze swoich funduszy na zakup urządzeń ratujących życie.

W dziejszych czasach ludzie żyją coraz dłużej, ale i coraz więcej jest chorób cywilizacyjnych, stresów - mówi sołtys Sosnówki Alina Nykiel. - Dlatego nigdy nie wiadomo komu i kiedy będzie potrzebna pomoc w nagłym przypadku. Uważam, że warto było przekazać 5,5 tysiąca złotych z naszego funduszu sołeckiego na zakup defibrylatora.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group