Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7279
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Sokół znów w akcji nad Kotłem Łomniczki

Niedziela, 10 lutego 2008, 16:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lutego 2008, 8:04
Autor: TEJO
Karkonosze: Sokół znów w akcji nad Kotłem Łomniczki
Fot. Robert Kwiatkowski
Czeską turystkę, która – pomimo zakazu wstępu – weszła na szlak w rejonie Śnieżki, poślizgnęła się i spadła, uratował śmigłowiec z goprowcami na pokładzie.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Wypadek widziała koleżanka Czeszki, która zaraz po zdarzeniu pobiegła do Schroniska Dom Śląski i poprosiła o wezwanie pomocy – poinformował nas Robert Kwiatkowski, który był świadkiem akcji i jest autorem zdjęć. Robił je ze szczytu Śnieżki.

Po kilku minutach nadleciał Sokół, który stacjonuje na Górze Szybowcowej. – Po linach zjechali z niego trzej ratownicy GOPR i wciągnęli turystkę na szlak – mówi R. Kwiatkowski.

Na szczęście tym razem nic groźnego Czeszce się nie stało. Po udzieleniu pomocy, turystka utykając na jedną nogę poszła dalej. – Kocioł Łomniczki ma niechlubne pierwszeństwo w ilości wypadków w Karkonoszach (potocznie jest nazywany Doliną Śmierci) – dodaje pan Robert.

Na brak interwencji ratownicy GOPR nie mogą „narzekać”. Wypadków w górach w tym sezonie jest wyjątkowo dużo, choć warunki zimowe nie są najlepsze. Goprowcy ratowali już turystów zagrożonych lawiną, a niemal codziennie interweniują przy drobniejszych wypadkach, którym ulegają narciarze. Sokół wspierał ratowników już kilka razy. Nie ma praktycznie dnia, aby nie opuszczał swojej bazy w Jeżowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group