Zalogowanych: 8

I-liga koszykarek: Smutne pożegnanie z I–ligą

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 19:05
Aktualizacja: Wtorek, 12 kwietnia 2011, 1:16
Zawodniczki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra tylko do przerwy ambitnie walczyły o zwycięstwo dające utrzymanie w lidze, kiedy to wygrywały z KKS–em Olsztyn 42:39. Po zmianie stron liczne straty, słaba skuteczność doprowadziły do wysokiej porażki 67:95.

Spotkanie ostatniej kolejki walczących o ligowy byt jeleniogórzanek z grającym o przysłowiową pietruszkę KKS-em Olsztyn rozpoczęło się obiecująco dla miejscowych. Po pierwszej kwarcie nasze zawodniczki prowadziły 24:20. W drugiej odsłonie przyjedne podkręciły tempo, do którego podopieczne trenera Gadzimskiego zdołały się dostosować. Na przerwę zawodniczki obu ekip schodziły przy stanie 42:39, a koszykarki ze Swarzędza nasłuchujące wieści z Jeleniej Góry nie mogły być spokojne o pozostanie na zapleczu PLKK.

Po zmianie stron Pawlukiewicz dołożyła 2 "oczka" i Karkonosze osiągając najwyższą przewagę tego dnia (44:39) nagle stanęły. Pressing gości skutkował łatwymi stratami pod własnym koszem jeleniogórzanek. Do głosu doszły koszykarki z krainy tysiąca jezior, które zdobyły 9 punktów z rzędu i po 25 minutach prowadziły 48:44. W 29 min. Finepharm po raz ostatni w tym spotkaniu miał kontakt z rywalem, kiedy to na tablicy wyników był remis po 55. W czwartej kwarcie gra gospodyń posypała się, a boisko po 5 faulach musiały opuścić Krawczyszyn-Samiec oraz Kowalczyk. Olsztynianki bezlitośnie wykorzystały szkolne błędy miejscowych wygrywając ostatnią odsłonę 32:10, a cały mecz 95:67. W drużynie gości rewelacyjnie spisywała się Różyńska, która zapisała na swoim koncie 38 punktów zostając MVP kolejki.

Mimo ogromnej szansy Karkonosze nie sprostały zadaniu i opuszczają I-ligę centralną kobiet. Nieoficjalnie mówi się o szansie na grę w I-lidze w przypadku wycofania którejś z ekip przed nowym sezonem lub powiększeniu liczby zespołów zmagających się o awans do PLKK.

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - KKS Olsztyn 67:95 (24:20, 18:19, 15:24, 10:32)

MKS: Podgajna 18, Pawlukiewicz 18, Kowalczyk 8, Iwanowicz 7, Szczęśniak 6, Łuczak 3, Piwowarczyk 3, Kowiel 2, Wójtowicz 2, Krawczyszyn-Samiec.

KKS: Różyńska 38, Markiewicz 15, Spittal 15, Skiejka 10, Rutkowska 8, Minczewska 5, Żukowska 4, Szych, Saternus, Wichłacz.