Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3837
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śmietnisko i złomowisko w centrum miasta

Czwartek, 5 września 2013, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2013, 7:32
Autor: Angela/ Daria Plichta
Jelenia Góra: Śmietnisko i złomowisko w centrum miasta
Fot. Daria Plichta
Mieszkańcy ulicy Groszowej i Kasprowicza w Jeleniej Górze skarżą się, że obok ich domów powstają dzikie wysypiska śmieci i nikt na to nie reaguje. Mimo że problem był wielokrotnie zgłaszany, nikt tą sprawą zająć się nie chce. Interpelację w tej sprawie na wtorkowej (3.09) sesji złożył radny PiS Oliwer Kubicki. Dzisiaj (5.09) straż miejska poinformowała, że sprawą się zajęła już wcześniej i dokumentację oraz dane sprawcy przekazała wydziałowi ochrony środowiska.

- Mieszkam tu z żoną od ponad trzydziestu lat i takiego bałaganu na ulicy nie pamiętam - żali się mieszkaniec ulicy Kasprowicza. - Odpady wielkogabarytowe wywożone były kilka razy w roku. To co się dzieje teraz, to koszmar. Nie wiem kiedy oni przywożą te lodówki, chyba nocą, bo z dnia na dzień jest ich coraz więcej – dodaje.

- Lodówek mamy więcej niż w niejednym hipermarkecie –ironizuje inna mieszkanka ulicy Groszowej.

Z podobnymi głosami mieszkańcy zwrócili się właśnie do radnego Oliwera Kubickiego.

- Ludzie skarżyli się, że zgłaszali to straży miejskiej i do urzędu, ale nikt nie chce im pomóc – mówi radny. – Uznałem, że jeśli złożę w tym temacie interpelację, to może ktoś w końcu zajmie się sprawą zamiast wkładać kolejne pismo do szuflady – dodał radny.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry zapewnia, że sprawą zajmie się osobiście.

- Zlecę straży miejskiej sprawdzenie kto przywozi te lodówki, ukaranie sprawców i dopilnowanie by je posprzątali – mówi wiceszef miasta. – Do tej pory nikt mi tego problemu nie zgłaszał, więc nie wiedziałem o całej sytuacji. Zajmowałem się podobnymi problemami w innych miejscach miasta, ale nie na ul. Groszowej czy Kasprowicza – dodaje.

Zastępca prezydenta przypomina też, że wielkogabarytowe odpady mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać do MPPGK, lub wystawić podczas zbiórki takich sprzętów, które są organizowane dwa razy w roku.

Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze informuje natomiast, że strażnicy zajęli się sprawą w minionych miesiącach i 24 sierpnia br. przekazali do urzędu pełną dokumentację wraz z danymi sprawcy.

- Sprawdziliśmy, że sprawcą jest jeden z okolicznych mieszkańców i w związku z tym, że lodówki są odpadami niebezpiecznymi sprawę przekazaliśmy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group