Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4870
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śmietnisko i złomowisko w centrum miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 września 2013, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2013, 7:32
Autor: Angela/ Daria Plichta
Fot. Daria Plichta
Mieszkańcy ulicy Groszowej i Kasprowicza w Jeleniej Górze skarżą się, że obok ich domów powstają dzikie wysypiska śmieci i nikt na to nie reaguje. Mimo że problem był wielokrotnie zgłaszany, nikt tą sprawą zająć się nie chce. Interpelację w tej sprawie na wtorkowej (3.09) sesji złożył radny PiS Oliwer Kubicki. Dzisiaj (5.09) straż miejska poinformowała, że sprawą się zajęła już wcześniej i dokumentację oraz dane sprawcy przekazała wydziałowi ochrony środowiska.

- Mieszkam tu z żoną od ponad trzydziestu lat i takiego bałaganu na ulicy nie pamiętam - żali się mieszkaniec ulicy Kasprowicza. - Odpady wielkogabarytowe wywożone były kilka razy w roku. To co się dzieje teraz, to koszmar. Nie wiem kiedy oni przywożą te lodówki, chyba nocą, bo z dnia na dzień jest ich coraz więcej – dodaje.

- Lodówek mamy więcej niż w niejednym hipermarkecie –ironizuje inna mieszkanka ulicy Groszowej.

Z podobnymi głosami mieszkańcy zwrócili się właśnie do radnego Oliwera Kubickiego.

- Ludzie skarżyli się, że zgłaszali to straży miejskiej i do urzędu, ale nikt nie chce im pomóc – mówi radny. – Uznałem, że jeśli złożę w tym temacie interpelację, to może ktoś w końcu zajmie się sprawą zamiast wkładać kolejne pismo do szuflady – dodał radny.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry zapewnia, że sprawą zajmie się osobiście.

- Zlecę straży miejskiej sprawdzenie kto przywozi te lodówki, ukaranie sprawców i dopilnowanie by je posprzątali – mówi wiceszef miasta. – Do tej pory nikt mi tego problemu nie zgłaszał, więc nie wiedziałem o całej sytuacji. Zajmowałem się podobnymi problemami w innych miejscach miasta, ale nie na ul. Groszowej czy Kasprowicza – dodaje.

Zastępca prezydenta przypomina też, że wielkogabarytowe odpady mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać do MPPGK, lub wystawić podczas zbiórki takich sprzętów, które są organizowane dwa razy w roku.

Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze informuje natomiast, że strażnicy zajęli się sprawą w minionych miesiącach i 24 sierpnia br. przekazali do urzędu pełną dokumentację wraz z danymi sprawcy.

- Sprawdziliśmy, że sprawcą jest jeden z okolicznych mieszkańców i w związku z tym, że lodówki są odpadami niebezpiecznymi sprawę przekazaliśmy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~pikuś 5-09-2013 7:27
Za gospodarkę odpadami od jakiegoś czasu odpowiada Gmina. Za wymyśloną przez p. Patataja stawkę comiesięcznego haraczu to on ma zadbać o stworzenie warunków do utylizacji odpadów. A właściwie sam ma to zrobić. *** 5 września. Panie Patataj! Gdzie są moję kubły na posegregowane odpady, bo od dwóch miesięcy za nie płace, a jakoś ich nie widzę!
~trt 5-09-2013 7:49
takich wyspisk to jest tysiące wszędzie. Nie wiem co sie dzieje z narodem ale wszędzie panuje totalny syf ,zasypie nas to .. I przecież to nie jest wina rządu i władz lokalnych. Opanujcie sie ..ludzie
~Kazimierz 5-09-2013 7:57
Wystarczy przejść ul. 1-go Maja; od Kochanowskiego do Podwala: wszędzie śmieci, smród i niedopałki papierosów. O obszcymurkach, że wspomnę, chlających piwo w samym środku tej ulicy. Na portalu YouTube są dwa filmy zachęcające do odwiedzin w Jeleniej i Niechorzu, umieszczone w tym samym czasie. Jeden obejżało preszło 3 tys widzów, drugi około 50 osób. Proszę zgadnąć, który najmniej ?
~Śmieciorek 5-09-2013 8:37
- Zlecę straży miejskiej sprawdzenie kto przywozi te lodówki, ukaranie sprawców i dopilnowanie by je posprzątali – mówi wiceszef miasta. Ten facet nie wie co mówi!!! A jak lodówki przywiozły ufoludki,to jak ich ukaże? Jak się występuje przed mikrofonem to trzeba wiedzieć co się mówi. Został im tylko rok. Za bałagan jest odpowiedzialny papataj,PIS chciał dobrze aby go odwołać.
~18 sqandal 5-09-2013 8:47
jeżeli urząd nie potrafi zrobić porządek ze zwyklymi smieciami to co tu mówić o dobrym gospodarowaniu w mieście ( o dobrym gospodarzu ) problem smieciowy to pikuś z rosnącym bezrobociem i coraz biedniejszymi mieszkańcami ale ratusz ma się dobrze więc ? ano sobie żyją jak pączki w masle w WY mieszkancy Jeleniej Góry możecie pisać skargi i petycje , Oni to mają gdzieś.
~ja wiem 5-09-2013 8:59
Z lodówek złomiarze odzyskują jakiś tam cenny ponoć metal. Tak samo z tv. A teren odlewni to miejsce dla wszelkiego rodzaju szumowin cudowne. Z jednej strony rozwalaja lodówki, z drugiej strony panowie graja hejnal o poranku za pomoca butelek z tanim winem, młodzież popija piwko, ktos przywozi gruz w workach, psy ganiają, samochody parkują. Syf, kiła i mogiła. Że tyle lat to stoi i władze nic z tym nie robią, to doprawdy kuriozum.
~gostek 5-09-2013 9:15
zapraszam tez na KOpernika koło tych osławionych "gniazd", zresztą gdzie oka nie zawiesić b.... llo, czy w tym mieście ktoś w ogóle sprząta? a może to taka dodatkowa atrakcja turystyczna - noooo to co innego
~Ile jeszcze? 5-09-2013 9:17
Ustawa o segregacji odpadów wprowadzona? Wprowadzona!. Opłaty ustalone na maksa? Ustalone! Porządku jak nie było tak niema, a nawet jest jeszcze gorzej. Śmieci jak wywalali do lasu tak dalej wywalają Samopoczucie ratuszowych znakomite. Teraz trzeba wypłacić nagrody za "wyjątkowy" wkład we wdrażanie tej bublowatej i spartaczonej ustawy . Tylko "pogratulować" dobrego bajeru Papajowi. Co by tu jeszcze sp... panowie?
~ 5-09-2013 9:22
A co tam panie Papaj na Kilinskiego słychać?
~Gość 5-09-2013 9:24
A gdzie sa nasi wlodarze ,bo to nie tylko tam jest takie wysypisko ,ale wszedzie gdzie nie popatrzy lezy kupa smieci a kosze sa pelne az sie wylewa z nich ,a pani z MPGK mieszkajaca na zabobrzu samochod sluzbowy wykozystuje do celow prywatnych ,wiec jak tu maja miec czas na sprzatanie >
~Akuratny 5-09-2013 9:28
Może to jest droga do tych śmieciarzy: "Przyjmę agd rtv złom" Bardzo aktywne ostatnio ogłoszenie na jelonce
~xxx 5-09-2013 9:34
To teren działania Żaczka.
~transformers 5-09-2013 9:34
No jak czytam niektóre wpisy to się zastanawiam. Kto z was szanowni państwo zadzwonił na Policję lub straż gdy widział takiego czyścioszka? Pewnie UFO nam to podrzuca?
~ 5-09-2013 10:21
Czemu tak jest w Polsce wiedza tylko i wylacznie sami Polacy. Narzekacie, wysmiewacie i kpicie z innych nacji. Do KAZDEGO Ruska, Niemca, c...na, Holendra i Francuza umiecie doczepic wizytowke. Cudze ganice, swego nie znacie....Polska to jedna wielka smieciarnia i tyle. Duzo podrozuje i moge z cala odpwiedzialnoscia stwierdzic: najbrudniej jest w Polsce. Smutne, ale prawdziwe.
~ 5-09-2013 10:30
Minister Sienkiewicz na łamach "Tygodnika Powszechnego" w artykule pt. „Ambaras z polskością” mówi, że Polska dla niego to kraj od wieków tonący w nędzy „dziedziczonej przez stulecia”, kraj, którego światli rodacy się wstydzą, brudny, zaniedbany, gdzie wszystko jest niegustowne, nawet domy. Wszystko dlatego, że jego mieszkańcom brakuje elementarnej kultury i „szerokich horyzontów”, a ich aspiracje kończą się na „sześciopaku”.
~ana 5-09-2013 10:31
Na Parkowej w Cieplicach obok opróżnianych kubłów leży stos różnej maści odpadów ale widocznie pracownicy MPGK czy Simeko mają jakiś prikaz,żeby tego nie ruszać.Pogratulować Miastu .....Niech Niemiec patrzy,może zdjęcia porobią.Wstyd,zwyczajny wstyd!!!!
~ 5-09-2013 10:50
zapraszam na plac po starej odlewni przy ul. Kilińskiego... jeżeli to, co widzimy na zdjęciach jest godne artykułu tutaj, to zbiorowisko śmieci przy Kilińskiego, w tym i z 20 resztek po lodówkach i pralkach, powinno być już normalnym zalążkiem prawdziwego wysypiska ^_^ jest to z tego co wiem teren prywatny, więc tym bardziej zastanawia dlaczego miasto nie egzekwuje kar, za takie utrzymanie terenu.. widocznie już się "dogadali" z właścicielem i obiecali, że nie będzie ich to obchodziło... zapraszam fotografa na ten plac... będzie miał od groma roboty :D
~eco 5-09-2013 11:30
Do tej pory było tak, że świadomi Obywatele, aby nie zapełniać kubła na śmieci odpadami wtórnymi - SEGREGOWALI JE ! Butelki, PET-y, papier .... Metal zbierali i zbierają poranni czyściciele. Bandycka stawka PODATKU ŚMIECIOWEGO wyzwoliła w ludziach odruch obronny. Chcecie s...syny? No to macie!
~eco 5-09-2013 11:36
Zamiast na takie zadupiaste ulice, proponuję wywozić stare lodówki i worki z posegregowanymi śmieciami - na ul. Pionierską. COMPLEX musi to zobaczyć, żeby zrozumiał, że jest cienki jak żyletka! Nie potrafi niczego zorganizować porządnie. Poza remontami obiektów będącymi jego przystanią na starość. "książnica", Muzeum (rodzinny interes, z Kusiakiem w spółce), i ... "Wodotrysk" za 1.1 mln. zł.
~jejek 5-09-2013 12:13
do -eco z godz 11.36 . ale ten drogi wodotrysk od października ubiegłego roku nie świeci!! a taki był śliczny amerykancki :)))
~ 5-09-2013 12:18
no cóz, viki, pan Sienkiewicz nie Henryk, ma szerokie otwarte wszędzie granice,wozi swe ... nie byle jakim wózkiem, lata do londynu ,paryża itd kupić nie byle jaki, ale cieszący oko , garnitur...Zatem, nie wszyscy polacy są itd. bo niektorzy mają rzeczy pikne, inni lumpeksowe. Ktoś nie ma aby mógłby mieć ktoś, to są zwyczajne dzieje... Wiesz, tak jak z lekarzami - oni biedni ciągle biedni,niedoceniani , pracują 72 h/dobę a ten podły niewdzięczny naród tak mało przynosi i to ,ohyda , nie w ojro..Gdyby głowka rybki się nie psuła to by cała ryba świeża była....Ja bym na twoim miejscu już nigdy ,do JG i POlski nie przybyła, nawet stronki pt. Jelonka nie otworzyła w obawie,że syf na czyściutką niemiecką klawiaturę, się cały wywali...NAPRAWDE
~tp 5-09-2013 12:23
i tylko znowu wyszła nasza przywara .... brud to nasza domena ,a jak ktoś chce zrobić koło siebie porządek to zawsze znajdzie się taki komu to przeszkadza...mamy prawo takie jakie mamy ,bo nasi prawnicy myślą tylko o ..zyskach.WSPOLNOTY to też taki bubel ... kilku chce robić ,a jeden tak ,ale tylko dla siebie i nie robi się nic ..tylko budynki niszczeją.Smieci to też ..absurd ....lokale wykupione mają klucze do wiat /przy danym budynku/ a lokatorzy muszą biegać i patrzeć komu to śmieci podrzucić ....i do tego plaga szczurów ...przy parku Wzgórze Kościuszki ...to wychodzi ich na spacer więcej niż spacerowiczów.Wychodzą ze studzienek ,które są podkopane ....I CZYJ TO PROBLEM ???????
~buahaha 5-09-2013 12:27
Zadzwonic po Straż Miejską niech ukarze Miasto jelenia Góra za taki syf !!!!! Wszak teraz gmina za to odpowiada . Płacimy to i wymagamy !!!!!!!!!!
~ 5-09-2013 13:17
do 12:18-ja do Polski jezdze i jezdzic bede, bo lubie. Niechlujstwo w twoim kraju mi bardzo przeszkadza, ale coz.....lubie niektore miejsca w Polsce.A w tym Osiedle Lomnickie, chociaz ty twierdzisz, ze ja jestem z Marciszowic. PS. dzisiejszy tekst ci za bardzo nie wyszedl, ale coz innego mozna na ten temat powiedziec: brudno i tyle....Napiszcie, ze Niemcy za to wywolali wojne. I bedziemy kwita.
~ 5-09-2013 13:35
Martwe owady, lepiące foteliki Czytelnik "Gazety" w ubiegłym tygodniu odlatywał z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Zaskoczył go nieporządek, który tutaj panuje. "Piękny, nowy budynek i brud godny najgorszych dworców kolejowych" - napisał w mailu do redakcji. I jako dowód wysłał zdjęcia, które sam zrobił. Widać na nich nieodkurzoną halę odlotów, niepozbierane śmieci - puste butelki i resztki jedzenia, zakurzone okna, lepiące się plastikowe foteliki, martwe owady przy oknach, obsikane ubikacje, a także niedokładnie umyte płytki na podłodze. - To najgorsza wizytówka nie tylko lotniska, ale i całego kraju - uważa czytelnik.
~ 5-09-2013 13:56
"Zadzwonic po Straż Miejską niech ukarze Miasto jelenia Góra za taki syf !!!!! Wszak teraz gmina za to odpowiada " Tak napisal ktos o 12:27. Hmmm. Pytanie do czytelnika-gawedziarza: miasto ukarac?czyli masz na mysli "odpowiedzialnych"?.-to jest spychanie odpowiedzialnosci-jak zwykle w tym kraju-na innych.KTOS jest CZEMUS winny, ale nie ja.Czy to miasto wam smieci, czy wy sami? kto wqam sika po klatkach na Zabobrzu? Zawila? a moze Czerny?Kto wywala opony, smieci, plastyki do rzek i rowow? kto wypuszcza srajace kundelki po skwerach? c...nie, Ruscy, Niemcy, czy pan Zawila????robicie sami syf. SAMI. Nikt inny. I tak macie.....
~ 5-09-2013 14:33
Nie daleko złomowisko to wiadomo dlaczego akurat tam rozbierają :D
~aaa 5-09-2013 14:48
K... pewnie robiera złom i to czego nie sprzeda wyrzuca :PP
~pikuś 5-09-2013 15:18
...więc zróbmy taki "Akt Społecznego Nieposłuszeństwa", albo "AKT Wymagalności Obowiązków". Niech się ... COMPLEX z PATATAJEM w końcu ogarną !!!!
~pikuś 5-09-2013 15:24
Ludzie ! W stawce 18 zl/os. /m-c - płacimy w/g Patataja 8 zl za ospbę - abonament, czyli koszt dzierżawy kubła ~!!!!!!!!n 4 osoby Tato, Mama i dwoje malolatów) - to 32 złorte4/ m-c !!!! Kubeł, nawet pozłacany - kosztuje ok.150 zł. Kto nas wali w rogi?
~ 5-09-2013 15:27
COMPLEX z PATATAJEM????????????????? a coz to? oni wam syf robia? pilnuj sam siebie, twoich dzieci i twojego kundla.Kazdy niech siebie pilnuje.
~robert troja 5-09-2013 15:27
jakoś mnie to nie dziwi będzie jeszcze gorzej niż bylo bo teraz nowa ustawa śmieciowa weszła w życie
~pikuś 5-09-2013 15:36
Totalny burdel! Nikt w tej Wsi nie ma bladego pojęcia jak zorganizować z ZYSKIEM gospodarkę śmieciami!!! Ta (...) nieudaczników nie ma o tym bladego pojęcia. To są po prostu osoby z ( i tu brakuje mi słów w miarę cywilizowanych) potężnym deficytem intelektu. Rozsądku i rozumu.
~`jack 5-09-2013 15:46
Niech to posprząta prezydent ze swoimi ....z rady
~pikuś 5-09-2013 15:56
05-09-2013 15:27 | ~ | Tak! Mój Drogi!!! Bo od dwóch lat wiedzieli, że ta Ustawa zacznie obowiązywać !!!! Budowali "Wodotryski" i remontowali "muzeum" ! Roz.... Park Zdrojowy i zbudowali niedziałającą windę. :-) K....! Może dość? Niech Complex wróci do książek!!! Tam będzie czynił mniej zła!
~ 5-09-2013 16:15
Czytam i oczom nie wierze. Jakie wodotryski??? muzeum? tu chodzi o zwakly menelski syf i brak kultury osobistej, o wywalanie odpadkow gdzie popadnie! Ludzie, osmieszacie sie tymi wpisami. Przestancie robic syf, ten kraj utonie niedlugow brudzie, sikach i psich kupach a wy tu Complexowi d... trujecie.
~pikuś 5-09-2013 16:25
16:15 | ~ | ...Bo Complex i Patataj ... ludzi ceną i i organizacją systemu. A właściwie brakiem jakiejkolwiek organizacji. To prowizora obliczona na drenaż kieszeni mieszkańców, niemająca absolutnie nic wspólnego z Rachunkiem ekonomicznym i Zdrowym Rozsądkiem! Hubercik! wychodzimy!!!
~ 5-09-2013 16:37
A posuwasz tam glodne kawalki, czyli bzdety., Nie Complex ani Zawila wam sikaja do klatek schodowych. Bywam czesto na Zabobrzu; gdy wchodze do pewnych klatek schodowych wstrzymuje oddech. Smierdzi moczem, ze az drapie w gardle...Psie odchody w parkach i na chodnikach to juz temat-legenda na lamach Jelonki. Czy to Complex ma sfore srajacych psow? A plastiki po rzekach, opony po lasach?niedopalki na przystankach (a kosz na smieci tuz obok). Przestancie obwiniac innych. Zawsze szukacie winnych waszego nieszczescia. Nieraz sa to wojny i komuna, a jesli chodzi o brud i syf- polityka. Spory smieciowe to jedno, a ZWYKLE ROBIENIE SYFU to calkiem inna para kaloszy.
~ 5-09-2013 16:40
Jezeli wierzyć internetowi, to większość wlodarzy krajowych, nie ma rdzennie polskich korzeni, a zatem rządzą tak aby w kraju było tak jak jest. W mętnej wodzie itd. Wiadomo. Jakiś archiwalny nr cytowanej uprzednio gazetki, podaje zdjęcia niektorych przodków samej wierchuszki. Nikomu nie zależy na kraju, spoleczeństwu szeregowemu też. A gostek cytowany , dziw ,że nie zmienił przewożnika A czego można się spodziewać po czymś o takiej nazwie...
~ 5-09-2013 16:53
Cytat madrego Polaka: "Problemem jest nasza mentalność, nasz niski poziom kultury osobistej i zaangażowania obywatelskiego. Jakże szkoda, że w Polsce nikt nie zauważa tego problemu, ale się nadyma miłość własną i wmawia obywatelom poczucie wspaniałości i wyjątkowości, tyle że w zderzeniu z cywilizowanymi narodami okazujemy się być w swej masie szokującym zaściankiem. Potrzebna nam większej pracy przy wychowywaniu społeczeństwa, a mniej kropidła. PS. Poznałem wielu Holendrów - zarówno miłych i uczynnych jak i wstrętnych obłudników. Natomiast czystości, porządku czy organizacji na poziomie państwa lub jednostkowym - uważam - możemy się od nich długo uczyć, a nawet powinniśmy!"
~ 5-09-2013 17:01
Rzucacie wielkimi slowami i wielkimi gabarytami. (lodowki...zlom...ustawa...Zawila). A mi po prostu chodzi o ten codzienny, smutny, polski, menelski SYF.Ten, ktory widac i czuc na kazdym kroku. Jasne, ze kazdy z was bedzie tu pisac: "Ja nie". Ja nie smiece". Moze i nie ty. Tylko wobec tego- czemu jest tak brudno?Czemu w klopach smierdzi w nawet niezlych restauracjach tak, ze czasami nie korzystam, bo "nie da rady"? Kto wam tak robi?Kuzwa, powiedzcie mi: KTO WAM ROBI SYF???c...n, RUSKI, ZYD, CZY TEN PRZEKLETY NIEMIEC????
~ 5-09-2013 18:02
No popatrzcie SM (straż wiejska) zle zaparkowany samochód znajdzie bez problemu, wiedzą nawet jak się używa fotoradar. A znaleść odpowiedzialnego za bajzel to już nie potrafią, a ponoć do tego zostali stworzeni. Czy komendant G. też się obrazi na ten wpis i złoży doniesienie do policji ? :-))
~eco 5-09-2013 19:05
Będę segregował. Nawet będę mył butelki po wodzie mineralnej.Będę wyjmował zszywki z gazet i czasopism. Tylko niech mi Patataj dostarczy MOJE, OPŁACONE w CENIE HARACZU POJEMNIKI !
~ffg 5-09-2013 19:50
I to prawie pod sanepidem . Ale jaja Pan Powiatowa Inspektor nadal nic nie widzi za biurka . Brawo Panie Prezydencie gratulujemy wyboru Dyrektora Sanepidu bez konkursu
~ 5-09-2013 20:26
to powinni jeden drugiemu dać mandat, he he :-))
~slimcamelia5 5-09-2013 22:57
Simeko górą wszędzie tylko że nie dość że opłaty za wywóz nam popodwyższali to nie wyrabiają i syf wszędzie a pracownikom Simeko proponuję zakup białych rękawiczek dla pracowników bo przyjeżdżają po śmieci co 2 tygodnie na osiedlu gdzie mieszka 600 osób i tylko to co w pojemnikach zabierają a to co na posadce już beee zostawiają!!! przed ustawą bombą!!! przyjechali wszystko zabrali,pozamiatali i było git i stawki były mniejsze!!! a teraz pierwsze szczury się pojawiły!!! będzie się działo!!!
~Blądimać 5-09-2013 23:14
Śmieci od 1 lipca 2013 r. są własnością miasta, więc o co kamann.
~koroner 6-09-2013 7:19
Kowary ulica Boczna po prawej stronie. Także jeden wielki burdel a nie śmietnik. Jest drożej i gorzej.
~psps 6-09-2013 8:16
A straż miejska poluje na kierowców. I cała polityka zarządu miasta.
~ja 6-09-2013 14:42
Ponoć teraz jest ekologicznie
~mmmmmmm 6-09-2013 19:59
to niech się przeprowadzą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group