Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8733
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śmietnisko i złomowisko w centrum miasta

Czwartek, 5 września 2013, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2013, 7:32
Autor: Angela/ Daria Plichta
Jelenia Góra: Śmietnisko i złomowisko w centrum miasta
Fot. Daria Plichta
Mieszkańcy ulicy Groszowej i Kasprowicza w Jeleniej Górze skarżą się, że obok ich domów powstają dzikie wysypiska śmieci i nikt na to nie reaguje. Mimo że problem był wielokrotnie zgłaszany, nikt tą sprawą zająć się nie chce. Interpelację w tej sprawie na wtorkowej (3.09) sesji złożył radny PiS Oliwer Kubicki. Dzisiaj (5.09) straż miejska poinformowała, że sprawą się zajęła już wcześniej i dokumentację oraz dane sprawcy przekazała wydziałowi ochrony środowiska.

- Mieszkam tu z żoną od ponad trzydziestu lat i takiego bałaganu na ulicy nie pamiętam - żali się mieszkaniec ulicy Kasprowicza. - Odpady wielkogabarytowe wywożone były kilka razy w roku. To co się dzieje teraz, to koszmar. Nie wiem kiedy oni przywożą te lodówki, chyba nocą, bo z dnia na dzień jest ich coraz więcej – dodaje.

- Lodówek mamy więcej niż w niejednym hipermarkecie –ironizuje inna mieszkanka ulicy Groszowej.

Z podobnymi głosami mieszkańcy zwrócili się właśnie do radnego Oliwera Kubickiego.

- Ludzie skarżyli się, że zgłaszali to straży miejskiej i do urzędu, ale nikt nie chce im pomóc – mówi radny. – Uznałem, że jeśli złożę w tym temacie interpelację, to może ktoś w końcu zajmie się sprawą zamiast wkładać kolejne pismo do szuflady – dodał radny.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry zapewnia, że sprawą zajmie się osobiście.

- Zlecę straży miejskiej sprawdzenie kto przywozi te lodówki, ukaranie sprawców i dopilnowanie by je posprzątali – mówi wiceszef miasta. – Do tej pory nikt mi tego problemu nie zgłaszał, więc nie wiedziałem o całej sytuacji. Zajmowałem się podobnymi problemami w innych miejscach miasta, ale nie na ul. Groszowej czy Kasprowicza – dodaje.

Zastępca prezydenta przypomina też, że wielkogabarytowe odpady mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać do MPPGK, lub wystawić podczas zbiórki takich sprzętów, które są organizowane dwa razy w roku.

Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze informuje natomiast, że strażnicy zajęli się sprawą w minionych miesiącach i 24 sierpnia br. przekazali do urzędu pełną dokumentację wraz z danymi sprawcy.

- Sprawdziliśmy, że sprawcą jest jeden z okolicznych mieszkańców i w związku z tym, że lodówki są odpadami niebezpiecznymi sprawę przekazaliśmy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze – mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
260
Tak
62%
Nie
38%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
 
Piłka nożna
Dla kogo szlagier jeleniogórskiej okręgówki?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group