Sobota, 27 czerwca
31°C Jelenia Góra
reklamy

Śmierć wójta

Audio

Czytaj na głos

Autor: MJr 1 min czytania

Miał 53 lata. Szedł stromą trasą na Stóg Izerski w Świeradowie. Serce nie wytrzymało, zasłabł na szlaku i zmarł. W miejscu jego śmierci ustawiono duży, pamiątkowy głaz.

reklamy

A wójt gminy Brody (pow. Żary) Ryszard Kowalczuk chciał tylko pójść w góry rankiem przed konwentem Zrzeszenia Gmin Wojewdzótwa Lubuskiego (zmarły wójt był wiceprezesem tego gremium), jaki zorganizowano w Świeradowie-Zdroju. Kiedy wójt nie wrócił na obiad zaczęto się zastanawiać, czy coś się nie stało. Obawy wzmogły się kiedy wójta nadal nie było a o godz. 16 zaczynał się konwent.

Jeden z członków konwentu zadzwonił do wójta, ale telefon odebrał policjant i powiedział co się stało.

Samorządowcy w żałobie (dla wszystkich było to niepojęte zdarzenie) pożegnali wójta wbijając symboliczny krzyż w miejscu, gdzie zmarł. Pierwotnie były plany, aby w tym miejscu zbudować symboliczną kapliczkę, ale zawieziono tam pamiątkowy wielki kamień (na zdj.).

Okoliczności śmierci samorządowca badała prokuratura, jednak nie stwierdziła udziału tzw. osób trzecich w zdarzeniu, a przyczyną śmierci był rozległy zawał serca.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka