Poniedziałek, 22 czerwca
24°C Jelenia Góra
reklamy

Smakiem zachwalali nasz region

Audio

Czytaj na głos

Autor: Ania 1 min czytania

W eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kuchni w Białymstoku wzięli udział przedstawiciele Jeleniej Góry. Ich celem było nie tylko gotowanie, ale także promocja Kotliny Jeleniogórskiej.

reklamy
reklamy

W Białymstoku swój kunszt kulinarny zaprezentowali Bożena Stefańska, szefowa kuchni w Gospodzie „Wedle Bucków” oraz jej pomocnik, Karol Zwolski. Zadaniem wszystkich uczestników było stworzenie potrawy, składającej się z cielęciny, karczochów i sera. Wszyscy uczestnicy przygotowywali dania kuchni podlaskiej.

Do Białegostoku pojechali nie tylko kucharze, ale także właściciele gospody, jak i przedstawiciele Watry Jagniątkowskiej. Danuta Drozdowska, właścicielka Gospody „Wedle Bucków” zajęła drugie miejsce w Turnieju Amatorów. Wykonała galantynę cielęcą w sosie miętowym.

Dla osób, które uczestniczyły w festiwalu samo gotowanie nie było najważniejsze. Zależało im na promowaniu Jeleniej Góry i okolic. Okazało się, że większość osób z tamtych terenów nie wie, gdzie leży powiat jeleniogórski. Mylili go z zielonogórskim. Dlatego też istotne jest przekazywanie informacji o naszym regionie.

Potrawy kuchni podlaskiej w Gospodzie „Wedle Bucków” będą przyrządzane w ramach kulinarnego szlaku turystycznego.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka