Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2949
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION- KRAJ: Smakiem zachwalali nasz region

Wtorek, 8 czerwca 2010, 9:00
Aktualizacja: 10:43
Autor: Ania
REGION- KRAJ: Smakiem zachwalali nasz region
Fot. Uczestnicy
W eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kuchni w Białymstoku wzięli udział przedstawiciele Jeleniej Góry. Ich celem było nie tylko gotowanie, ale także promocja Kotliny Jeleniogórskiej.

W Białymstoku swój kunszt kulinarny zaprezentowali Bożena Stefańska, szefowa kuchni w Gospodzie „Wedle Bucków” oraz jej pomocnik, Karol Zwolski. Zadaniem wszystkich uczestników było stworzenie potrawy, składającej się z cielęciny, karczochów i sera. Wszyscy uczestnicy przygotowywali dania kuchni podlaskiej.

Do Białegostoku pojechali nie tylko kucharze, ale także właściciele gospody, jak i przedstawiciele Watry Jagniątkowskiej. Danuta Drozdowska, właścicielka Gospody „Wedle Bucków” zajęła drugie miejsce w Turnieju Amatorów. Wykonała galantynę cielęcą w sosie miętowym.

Dla osób, które uczestniczyły w festiwalu samo gotowanie nie było najważniejsze. Zależało im na promowaniu Jeleniej Góry i okolic. Okazało się, że większość osób z tamtych terenów nie wie, gdzie leży powiat jeleniogórski. Mylili go z zielonogórskim. Dlatego też istotne jest przekazywanie informacji o naszym regionie.

Potrawy kuchni podlaskiej w Gospodzie „Wedle Bucków” będą przyrządzane w ramach kulinarnego szlaku turystycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group