Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7298
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Smaczna i znaczna promocja powiatowa

Sobota, 26 września 2009, 8:36
Aktualizacja: 12:52
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/ REGION: Smaczna i znaczna promocja powiatowa
Jacek Włodyga i Wiesław Dzierzba podczas festynu z okazji X–lecia powiatu jeleniogórskiego.
Fot. TEJO
Międzynarodowy festiwal kulinarny, oznakowanie atrakcji turystycznych i zabytków w Karkonoszach to jedne z wielu planów, jakie w następnym roku chce zrealizować powiat jeleniogórski.

Obecnie jego pracownicy są w trakcie pisania trzech projektów, na które chcieliby otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej. – Wnioski do Euroregionu Nysa musimy złożyć do 7 października, są już prawie gotowe. Na realizację każdego projektu można otrzymać do 30 tysięcy euro, ale często są to kwoty mniejsze. – W grudniu bieżącego roku dostaniemy odpowiedź, czy dofinansowanie zostanie nam przyznane. – mówi Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydział Promocji, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze.

Festiwal kulinarny będą organizować Czesi, Polacy i Niemcy. Jeżeli Euroregion Nysa przyzna środki na ten cel, odbędzie się on w sierpniu lub wrześniu przyszłego roku na terenie powiatu jeleniogórskiego. Hitem menu będą potrawy ziemniaczane. Przy okazji wypromuje już realizowany Kulinarny Szlak Turystyczny, którego pomysłodawcą jest Janusz Stańczyk, znany z takich przedsięwzięć jak Mistrzostwa Polski w Grillowaniu oraz Festiwalu Kuchni Polskiej . W planach jest również pofestiwalowa publikacja.

Warto wiedzieć, że starostwo kończy obecnie realizację projektu pod nazwą „Tradycje w Karkonoszach i Górach Izerskich” w ramach którego Kotlinę Jeleniogórską promowano na targach turystycznych w Aachen, Jabloncu nad Nysą i Białymstoku. Akcja promocyjna odbyła się również w Mrzeżynie w powiecie gryfickim.

Projekt finansowany jest z dotacji z Unii Europejskiej wynoszącej 50 tysięcy euro. Powiat jeleniogórski realizuje go wspólnie z Jabloncem nad Nysą. Zakończy się on konferencją na Targach Poznańskich. Dzięki niemu wydano także publikację pod nazwą „Tradycje w Karkonoszach i Górach Izerskich” oraz mapę z oznaczeniami atrakcyjnych miejsc i zabytków w Karkonoszach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group