Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7235
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Słone" konsekwencje za blokowanie pasów

Środa, 7 stycznia 2015, 10:07
Aktualizacja: Czwartek, 8 stycznia 2015, 7:29
Autor: Angela/ SM
Jelenia Góra: "Słone" konsekwencje za blokowanie pasów
Fot. SM
Nawet 800 złotych można zapłacić za zaparkowanie samochodu na przejściu dla pieszych. Mimo to, wciąż nie brakuje bezmyślnych zmotoryzowanych, którzy zastawiają pasy. Przykładem jest ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze, gdzie nagminnie dochodzi do takich sytuacji. Dlatego strażnicy miejscy wraz z policją, wezmą to miejsce pod lupę i zapowiadają, że dla łamiących zakaz nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Kierowcy najbardziej upodobali sobie do parkowania przejście dla pieszych przy ulicy Mickiewicza na wysokości numeru 22.

- Do parkowania na pasach dochodzi tam tak często, że okoliczni mieszkańcy nie zgłaszają już nawet częściowo zablokowanego przejścia – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Zgłaszają tylko takie sytuacje, gdy samochód stoi na całych pasach zupełnie uniemożliwiając przejście przez ulicę. Tłumaczenia kierowców są zawsze podobne: „ja tu tylko na chwilę”, „nie było innego miejsca” lub „nie zauważyłem/am przejścia” – dodaje A. Wilimek.

Kierowcy blokujący przejście dla pieszych muszą się liczyć z mandatem karnym (zgodnie z taryfikatorem do 300zł) oraz odholowaniem samochodu na policyjny parking, a to kosztuje 500 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group