Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6656
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słabe wyniki egzaminów? Metodyk ma zaradzić

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 września 2011, 7:59
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
Fot. Angela
Czternastu jeleniogórskich nauczycieli odebrało wczoraj z rąk prezydenta Marcina Zawiły mianowania na doradców metodycznych. Wśród nich pojawił się metodyk matematyki, którego dotychczas miasto nie miało. Mają oni podnieść jakość i efektywność kształcenia poprzez przekazanie nauczycielom nowych metod nauczania.

Jak mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, wyniki końcowych egzaminów w szkołach w minionym roku kształtowały się nieco powyżej średniej województwa, jednak na Dolnym Śląsku był to poziom naprawdę niski. Stąd potrzeba ciągłej pracy, nie tylko z uczniami, ale przede wszystkim z nauczycielami.

– Chciałbym was prosić o to, byście w pogoni za realizacją programu nauczania nie zgubili po drodze tych, którzy w całym tym kształceniu są najważniejsi, uczniów. Prosiłbym by ich motywować, a nie utwierdzać w nich przekonanie, że nic nie potrafią. Nie obrzydzajcie im nauki, nie zniechęcajcie ich do matematyki, fizyki czy chemii. Pokażcie im, że tymi przedmiotami też można się bawić – mówił do mianowanych metodyków prezydent Marcin Zawiła.

Trzynastu z czternastu metodyków otrzymało przedłużenie mianowania na kolejny rok. Wśród nich znaleźli się Małgorzata Zagiczek , Anna Papros, Jolanta Dyśko, Ilona Zawiasa, Renata Sigrist, Jolanta Mozolewska-Zwatrzko, Marian Stebelski, Ewa Duziak, Marzena Owsiana-Czepiel, Janina Ziętek i Aneta Lipińska. Nowo mianowanym doradcą metodycznym matematyki została Marzena Buziuk.

- Wszyscy metodycy zostali powołani na jeden rok, bo przed nami szykują się zmiany w oświacie i system pomocy nauczycielom w przyszłym roku ma być już inny. Nie wiemy jeszcze jak będzie to wyglądało, ale na pewno nie dopuścimy do tego, aby zabrakło takiego wsparcia dla nauczycieli, jakim są metodycy. Od tego roku chcemy szczególną uwagę poświęcić na to, by wyniki z egzaminów w naszych szkołach były jak najlepsze. Nowością jest powołanie metodyka matematyki, którego dotychczas nie było, a który jest nam bardzo potrzebny, bo z matematyką jest w szkołach najwięcej problemów – mówiła Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Matematyka jest rzeczywiście bardzo ważnym przedmiotem, bo po każdym etapie nauki są sprawdziany i egzaminy, a co będzie im towarzyszyć przed długie lata. Trzeba więc robić wszystko by nauka matematyki była dla uczniów przyjemnością. Myślę, że należy to zacząć od spotkań z nauczycielami i pokazania im nowych pomysłów na lekcje, nowych wydawnictw książkowych, ćwiczeń. Myślę, że trzeba próbować czegoś nowego – powiedziała Marzena Buziuk, nauczyciel matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, i doradca metodyczny matematyki.

Renata Sigrist, metodyk języków obcych, podkreśla, że praca metodyka polega na ciągłych spotkaniach z nauczycielami, wyjazdach do szkół, próbach wypracowywania nowych rozwiązań i metod pracy.
- Uwielbiam pracować z nauczycielami języków obcych, bo jest to bardzo wdzięczna i aktywna grupa odbiorców, a co najważniejsze, chętna do współpracy. Poza tym, jeleniogórscy uczniowie bardzo lubią języki obce – mówi Renata Sigrist.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~:) 9-09-2011 8:49
Chyba padnę, najbardziej niepotrzebna funkcja opłacana przez podatników.
~popieram 9-09-2011 9:02
a ta w kręconych włosach z krzywą buzią to metodykiem od stosowania kredek i plasteliny jest???? I my jej za to płacimy???? Zenada co się dzieje w tej Polsce. A poziom coraz niższy, nizszy, nizszy, Wypie.....lić wszystkich utrzymańców bo tylko utrzymują sztucznie stanowiska.....
~PEDAGOG 9-09-2011 9:30
Rozpędzić tę watahę kobiet - edukatorek razem z ich mentorem. Nikomu niepotrzebna funkcja. Dobra szkoła = mądry nauczyciel. Tyle. Jelenia Góra, niestety, zawsze miała bardzo słabe wyniki egzaminów zewnętrznych, przyczyn tego zjawiska należy szukać gdzie indziej.
~Zniesmaczony 9-09-2011 9:44
Uwielbiam pracować z nauczycielami języków obcych, bo jest to bardzo wdzięczna i aktywna grupa odbiorców, a co najważniejsze, chętna do współpracy. Poza tym, jeleniogórscy uczniowie bardzo lubią języki obce – mówi Renata Sigrist. Przykład pustosłowia w wykonaniu p. Metodyk - grupa odbiorców (kogo? czego?). Cóż ta grupa odbiera? Kto stanowi tę grupę? To, że od tej pani, to wiemy....Grupa jest aktywna. Najlepsza, ma się rozumieć, najnowocześniejsza i najdoskonalsza spośród grup, bo kierowana przez tę panią. Gonić je, gonić! Za moje pieniądze takie mądrale. Pozdrawiam.
~Troglodyta 9-09-2011 9:45
A czy ci tzw. metodycy będą pracowali nadal jako nauczyciele na pełnym pensum godzin i brali nadgodziny w swoich miejscach pracy ? Bo jeżeli tak, to z ich mianowania nie będzie pożytku. Żadnej pracy metodycznej nie będzie ! A co z doradcami zawodowymi ? Nadal bryndza ?
~Esteta 9-09-2011 10:20
A ja się pytam, dlaczego nauczycielki można rozpoznać na odległość? Co jest szczególnego w tym zawodzie, że niegdyś ładne dziewczyny.....
~Ish 9-09-2011 10:45
SUPER a gdzie metodyk w-f, geografii, plastyki, WOSu, przecież budżet miasta jest tak elastyczny, że każdy przedmiot powinien mieć osobnego metodyka. Haha trochę to brzmi jak absurdy PRLu:)
~bob 9-09-2011 12:43
„Nie obrzydzajcie im nauki, nie zniechęcajcie ich do matematyki, fizyki czy chemii. Pokażcie im, że tymi przedmiotami też można się bawić – mówił do mianowanych metodyków prezydent Marcin Zawiła” Tylko jak to maja uczynić skoro tak niewielu jest nauczycieli którzy naprawdę rozumieją wiedze z zakresy tych nauk. By nauczać trzeba samemu rozumieć wykładaną wiedzę, a nie przychodzić na lekcje zadać kilka zadań, wymagać wklepania na pamięć kilku reguł, wzorów zasad, które z nadejściem wiosny wyparują z głów uczniów, tak jak wyparują naszym politykom obietnice które teraz tak licznie składają
~Rodzic:):) 9-09-2011 13:52
Gratulacje dla Pani Marzeny Buziuk,w pełni pani zasłużyła na to stanowisko.Jest Pani nie tylko dobrym nauczycielem matematyki ale i dobrym przyjacielem dzieci.Jestem wdzięczna Pani że dzięki Pani moje dziecko już na pierwszych lekcjach matematyki w nowej szkole dostaje pochwały.Praca z Panią była cudowna i nigdy o tym nie zapomnimy:):)Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów:):)Rodzice wraz z Pani uczennicą:):)Pozdrawiamy:)
~Do rodzica:) 9-09-2011 13:59
Zgadzam się z panią w stu procentach.Pani Marzena jest wyjątkowym Nauczycielem.Niech siódemka żałuje że niema Pani w ich gronie.Zal nam że Pani niema wśród nas i naszych dzieci.Wtedy byśmy byli pewni, że w gimnazjum dadzą radę z matematyką a tak mamy nieogarniętą nową Panią, która sama musi się nauczyć liczyć bo ma z tym problem.Pozdrawiam serdecznie Pani Marzenko.
~zuzni 9-09-2011 15:34
a i tak nie będą się dzieci uczyć i tak
~gienia 9-09-2011 15:41
doradca metodyczny od świetlicy , terapii pedagogicznej ,biblioteki, przedszkola, pedagogów to ma być gwardia nauczycieli podnosząca jakośc w oświacie ! BZDURA ! Gdzie są przedmiotowcy od konkretnej roboty programowej ?! Taki zestaw doradców to sukcesu w oświacie nie gwarantuje ! Ludzie to bicie piany !Mają zniżki w pensum a dyrektorzy i władza pozwala im na dodatkowe zarobkowanie w postaci godzin nadliczbowych ! Kto tu kogo kantuje?Wzajemne adorowanie.Zniżka godzin by nachapać się na godzinach nadliczbowych.Gdzie tu jest prawo i praworzadność.
~hahahah 9-09-2011 15:43
Nic to nie da. Niestety mamy pokolenie, w którym większość to JP100%, alkoholicy, palacze, etc. Uczyć się na mają zamiaru tylko narzekać. Niestety. Mam 19 lat, ale jak patrzę na wyczyny niektórych znajomych i nieznajomych, to aż strach myśleć co się stanie w tym kraju i z tym krajem za 30 - 40 lat. Goście bez wykształcenia (bo podstawowe na samych dwójach z niską frekwencją, co to k***a jest ?!), bez doświadczenia zawodowego (jakiegokolwiek, nawet trawy nie kosili), a przede wszystkim z wiecznymi roszczeniami wobec rodziców i otoczenia. Do tego zasiłki. ZERO ZASIŁKÓW ! Dać łopatę, niech sobie wybuduje studnię, dać nasiona niech sobie ziemniaki wyhoduje, dać zapałki niech sobie zrobi ognisko. Niestety przez zasiłki i brak lania po mordzie niektórych w szkołach jest jak jest. Rosną jełopy.
~ 9-09-2011 15:46
koń by się uśmiał z takiego zespołu doradców !
~uuu 9-09-2011 16:19
pozdrawiam sąsiadkę z wiejskiej :P
~ 9-09-2011 16:38
pani z przedszkola uciekły 6latki do szkoły i teraz bedzie uczyć jak wycierać nosek maluchom ! tylko czy do tej czynnosci potrzebny jest doradca ze zniżką godziń by rajcować w ratuszu ? Kto odpowie na to pytanie ?
~ 9-09-2011 16:43
dlaczego te dziewczyny są takie smutne?
~ 9-09-2011 17:00
"pani z przedszkola uciekły 6latki do szkoły"....ak to łatwo krytykować zza klawiatury. Tak naprawdę to Pan/Pani nie widzi tej pracy zarówno nauczyceli , którzy starają się szkolić jak najlepiej i metodyków, którzy im w tym pomagają. Państwo oczekujecie wysokich usług na rzecz dziecka w przedszkolu/szkole, nie patrząc na to, że do tego potrzeba wspólnych wysilków i wsparcia. Każde szanujące się miasto angażuje do współpracy metodyków. Nauczycielom jest taka osoba potrzebna. Wiele grup zawodowych ma w pracy wsparcie
~ 9-09-2011 17:10
"pani z przedszkola uciekły 6latki do szkoły"....ak to łatwo krytykować zza klawiatury. Tak naprawdę to Pan/Pani nie widzi tej pracy zarówno nauczyceli , którzy starają się szkolić jak najlepiej i metodyków, którzy im w tym pomagają. Państwo oczekujecie wysokich usług na rzecz dziecka w przedszkolu/szkole, nie patrząc na to, że do tego potrzeba wspólnych wysilków i wsparcia. Każde szanujące się miasto angażuje do współpracy metodyków. Nauczycielom jest taka osoba potrzebna. Wiele grup zawodowych ma w pracy wsparcie
~ 9-09-2011 17:31
zniżka godzinowa jest na pracę z nauczycielem a nie na pracę w radzie miejskiej lub na dorabianie godzinami nadliczbowymi.Każdy chce żyć ale kryteria powinny być jasne
~ 9-09-2011 17:32
A oni z nauczycielami nie pracują?
~ 9-09-2011 18:04
20 lat w zawodzie, żadnej pomocy ze strony metodyka, zbędne stanowiska!!!
~ 9-09-2011 18:42
bo wcześniej nie było:)
~ 13-09-2011 16:28
zeby były wyniki to muszą być przedmiotowcy a nie panie od michałków szkolnych, cześć

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group