Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9049
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Słabe wyniki egzaminów? Metodyk ma zaradzić

Piątek, 9 września 2011, 7:59
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Słabe wyniki egzaminów? Metodyk ma zaradzić
Fot. Angela
Czternastu jeleniogórskich nauczycieli odebrało wczoraj z rąk prezydenta Marcina Zawiły mianowania na doradców metodycznych. Wśród nich pojawił się metodyk matematyki, którego dotychczas miasto nie miało. Mają oni podnieść jakość i efektywność kształcenia poprzez przekazanie nauczycielom nowych metod nauczania.

Jak mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, wyniki końcowych egzaminów w szkołach w minionym roku kształtowały się nieco powyżej średniej województwa, jednak na Dolnym Śląsku był to poziom naprawdę niski. Stąd potrzeba ciągłej pracy, nie tylko z uczniami, ale przede wszystkim z nauczycielami.

– Chciałbym was prosić o to, byście w pogoni za realizacją programu nauczania nie zgubili po drodze tych, którzy w całym tym kształceniu są najważniejsi, uczniów. Prosiłbym by ich motywować, a nie utwierdzać w nich przekonanie, że nic nie potrafią. Nie obrzydzajcie im nauki, nie zniechęcajcie ich do matematyki, fizyki czy chemii. Pokażcie im, że tymi przedmiotami też można się bawić – mówił do mianowanych metodyków prezydent Marcin Zawiła.

Trzynastu z czternastu metodyków otrzymało przedłużenie mianowania na kolejny rok. Wśród nich znaleźli się Małgorzata Zagiczek , Anna Papros, Jolanta Dyśko, Ilona Zawiasa, Renata Sigrist, Jolanta Mozolewska-Zwatrzko, Marian Stebelski, Ewa Duziak, Marzena Owsiana-Czepiel, Janina Ziętek i Aneta Lipińska. Nowo mianowanym doradcą metodycznym matematyki została Marzena Buziuk.

- Wszyscy metodycy zostali powołani na jeden rok, bo przed nami szykują się zmiany w oświacie i system pomocy nauczycielom w przyszłym roku ma być już inny. Nie wiemy jeszcze jak będzie to wyglądało, ale na pewno nie dopuścimy do tego, aby zabrakło takiego wsparcia dla nauczycieli, jakim są metodycy. Od tego roku chcemy szczególną uwagę poświęcić na to, by wyniki z egzaminów w naszych szkołach były jak najlepsze. Nowością jest powołanie metodyka matematyki, którego dotychczas nie było, a który jest nam bardzo potrzebny, bo z matematyką jest w szkołach najwięcej problemów – mówiła Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

– Matematyka jest rzeczywiście bardzo ważnym przedmiotem, bo po każdym etapie nauki są sprawdziany i egzaminy, a co będzie im towarzyszyć przed długie lata. Trzeba więc robić wszystko by nauka matematyki była dla uczniów przyjemnością. Myślę, że należy to zacząć od spotkań z nauczycielami i pokazania im nowych pomysłów na lekcje, nowych wydawnictw książkowych, ćwiczeń. Myślę, że trzeba próbować czegoś nowego – powiedziała Marzena Buziuk, nauczyciel matematyki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, i doradca metodyczny matematyki.

Renata Sigrist, metodyk języków obcych, podkreśla, że praca metodyka polega na ciągłych spotkaniach z nauczycielami, wyjazdach do szkół, próbach wypracowywania nowych rozwiązań i metod pracy.
- Uwielbiam pracować z nauczycielami języków obcych, bo jest to bardzo wdzięczna i aktywna grupa odbiorców, a co najważniejsze, chętna do współpracy. Poza tym, jeleniogórscy uczniowie bardzo lubią języki obce – mówi Renata Sigrist.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1250
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
 
Aktualności
BMW i korytarz życia
 
Piłka nożna
Ostatni zimowy test Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group