Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 4 listopada
Imieniny: Karola, Olgierda
Czytających: 15519
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Skuteczna apelacja

Piątek, 17 czerwca 2022, 6:37
Autor: WAC
Region: Skuteczna apelacja
Fot. archiwum
Na karę 25 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu sprawcę morderstwa do jakiego doszło w Zgorzelcu. Tym samym uznana została za słuszną skarga prokuratury od wyroku pierwszej instancji, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze.

Zbrodnia miała miejsce w marcu 2020 r. w Zgorzelcu. Jej sprawca, będący skłóconym z pokrzywdzonym, oddał w jego kierunku strzał z broni palnej, powodując obrażenia w postaci rany postrzałowej potylicy, skutkujące jego zgonem. Sprawca od dłuższego czasu przygotowywał się do zabójstwa. Zakupił w tym celu broń do uboju zwierząt, którą samodzielnie przerobił na broń palną, dokonując wcześniej prób strzelniczych. Po zabójstwie przewiózł zwłoki ofiary i porzucił przy polnej drodze, wcześniej podpalając je benzyną. 

Wyrokiem z dnia 29 listopada 2021 r. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał oskarżonego za zabójstwo na 15 lat pozbawienia wolności - informuje Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu. - Wyrok ten, jako niesłuszny, został zaskarżony przez prokuratora, który zarzucił rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonemu, polegającą na pominięciu okoliczności obciążających, przejawiających się w jego dotychczasowym sposobie życia, mającym przełożenie na demoralizację i zbyt łagodną ocenę jego zachowania, związanego z przypisanym mu czynem. Apelację od wyroku wniósł także obrońca oskarżonego.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił w całości apelację prokuratorską i zmienił zaskarżone orzeczenie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze że wymierzając oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd nie uwzględnił apelacji obrońcy, który domagał się wymierzenia zabójcy kary jedynie ośmiu lat pozbawienia wolności. Wyrok jest prawomocny.

Twoja reakcja na artykuł?

14
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
6
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
685
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Likwidacja prac domowych to fiasko?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Seniorzy
Wcześniejsza emerytura dla wybranych
 
Aktualności
Zbiornik po wielkim remoncie
 
Koszykówka
Kraków zdobywa Jelenią Górę
 
Aktualności
Awantura na cmentarzu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group