Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3012
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skrzyżowania trudne dla pieszych

Środa, 7 listopada 2007, 12:07
Aktualizacja: 12:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Skrzyżowania trudne dla pieszych
Fot. Jelonka.com
W środę montowane były nowe kasety sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Wojska Polskiego z Sudecką i Matejki. Instalacja nowych świateł oznacza także spory bałagan na chodnikach.

Na rogu Wojska Polskiego i Matejki przechodnie czekają na zielone światło w sporej kałuży i błocie. Niepełnosprawni mają kłopot z dotarciem, bo chodnik jest zwężony z powodu wykopów.
Jeleniogórzanie obawiają się, że modernizacja sygnalizacji dobiegnie końca, ale chodniki pozostaną w nieciekawym stanie.

– Zawsze tak jest po takich wykopkach. Jak kopali kable telefoniczne, było dokładnie tak samo. Później tylko wyrwy i błoto – mówi pan Tadeusz z sąsiedniej kamienicy.

Sam chodnik na Wojska Polskiego wymaga solidnego remontu. Na razie jest nierówno położony asfalt, połatany i zabliźniony po ostatnich pracach ziemnych.

Jak się dowiedzieliśmy, wykonawca wymiany świateł ma pozostawić po sobie porządek. Nie oznacza to jednak, że chodniki przed przejściami dla pieszych będą proste i równiutkie.

Położenie nowej nawierzchni nie wchodzi w rachubę w najbliższej przyszłości. Drogowcy najczęściej łączą remont trotuarów z kompleksową modernizacją całej nawierzchni jezdni. Ta w ciągu ulicy Wojska Polskiego była naprawiona stosunkowo niedawno temu… w 2000 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group