Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6923
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skrzydła łączą

Sobota, 17 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 17 marca 2007, 23:54
Autor: Angela
Jelenia Góra: Skrzydła łączą
Fot. AJ
Aeroklub Jeleniogórski gościł uczestników polsko–niemieckiego obozu integracyjnego.

Około dwadziestu pięciu osób wzięło udział w wykładach, pokazach i innych atrakcjach związanych z szybownictwem.

Obozy zorganizowane w ramach współpracy polsko-niemieckiej to w jeleniogórskim areoklubie już tradycja. Kilka razy w roku przyjeżdża tu młodzież z Niemiec, by wspólnie z polskimi rówieśnikami odkrywać nowe tajniki szybownictwa i nawiązywać nowe znajomości.

– Zasadą tych obozów i pobytu u nas jest wspólne ustalenie programu wizyty – mówi Jacek Musiał, dyrektor Areoklubu Jeleniogórskiego. – Celem głównym jest oczywiście integracja polskiej i niemieckiej młodzieży poprzez lotnictwo, które zbliża ludzi. Nasze doświadczenia pokazują, że w wyniku tych spotkań nawiązują się bardzo trwałe przyjaźnie, a nawet związki małżeńskie – podkreśla dyrektor Musiał.

W sobotę uczestnicy obozu wzięli udział w wykładzie z teorii lotu i taktyki wykorzystania fali Karkonoskiej. Poza wykładami organizatorzy przygotowali dla nich liczne atrakcje.

– Odwiedzili Zakłady Szybowcowe w Jeżowie Sudeckim, gdzie poznają zasady budowania nowych szybowców i rekonstrukcję zabytków – opowiada Jacek Musiał.
Było spotkanie na Górze Szybowcowej gdzie przy kawie i herbacie obejrzą fotografie pokazujące uroki latania na fali karkonoskiej. Jerzy Pokój zaprosił grupę do należącego miasteczka Western City. Zwiedzili również Dom Hauptmana w Jagniątkowie.

W niedzielę, jeśli pogoda dopisze, odbędą się wspólne loty. Potem niemieccy goście zakończą swoją wizytę w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group