Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8340
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skromniejszy Wrzesień Jeleniogórski

Czwartek, 27 sierpnia 2020, 6:03
Aktualizacja: Środa, 2 września 2020, 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Skromniejszy Wrzesień Jeleniogórski
Fot. Przemek Kaczałko
Z uwagi na rządowe ograniczenia w kwestii zgromadzeń, tegoroczny Wrzesień Jeleniogórski będzie znacznie skromniejszy, niż w poprzednich latach, ale to nie oznacza, że nic nie będzie się działo. Wśród sztandarowych imprez w kalendarzu pozostają m.in. festiwal Silesia Sonans, Jarmark Staroci i Osobliwości czy Biennale Fotografii Górskiej. Odbędzie się również Parada Rowerów.

To już 62. edycja Września Jeleniogórskiego, ale tym razem w dużo skromniejszym wydaniu. O programie imprez na konferencji prasowej opowiadali organizatorzy, wraz z prezydentem miasta.

Jesteśmy w covidzie i będziemy musieli przestrzegać wszystkich obostrzeń. Nie będzie inauguracji na jeleniogórskim Rynku, ale będzie Silesia Sonans, jarmark staroci czy parada rowerów - powiedział na wstępie Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Parada Rowerów była zaplanowana na 2 maja, jednak z oczywistych względów musiała zostać odwołana. Postanowiono, że jednak odbędzie się 13 września o godz. 11:30. Limit uczestników wynosi 999 i tyle okolicznościowych koszulek przygotowano. Zgłoszenia dostępne tylko przez portal datasport.pl - nie będzie możliwości zapisów, ani odbioru koszulek w dniu imprezy. Koszulki będzie można odbierać w Informacji Turystycznej na Placu Ratuszowym w dniach 3-10 września. Trasa wiedzie z placu Ratuszowego do Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie. Dzień wcześniej w Jeleniej Górze odbędzie się impreza rowerowa - Bike Maraton.

23. edycja festiwalu Silesia Sonans odbędzie się w Kościele Łaski pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w terminie 31.08 - 5.09.2020 r.

Szczegółowy program na stronie: SILESIA SONANS

Postaramy się otworzyć wszystkie możliwe balkony, aby uniknąć stłoczeń - deklaruje ks. Andrzej Bokiej.

Jeleniogórskie Centrum Kultury również oferuje kilka imprez. Wśród nich finał Ligi Rocka, która tym razem odbędzie się w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej.

Mieliśmy zaczynać Wrzesień Jeleniogórski inaczej, ale epidemia pokrzyżowała plany. Do JCK zapraszamy 5 września o godz. 18:00 na koncert kwartetu Jacka Szreniawy. Z kolei 12 września o godz. 18:00 premiera Teatru Odnalezionego - "Malala. Dziewczyna z kulą w głowie" w reż. Łukasza Dudy. Bardzo ważną imprezą będzie 21. edycja Biennale Fotografii Górskiej, które zaczniemy wystawą 18 września w Muzeum Karkonoskim - wymieniał Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK. - Przed nami również 26. finał Ligi Rocka - niestety musieliśmy przenieść koncert do sali widowiskowej na 18 września i zaprosić tylko połowę widowni. Wejściówki będzie można odbierać od 1 września. Oprócz tego rusza Dyskusyjny Klub Filmowy - dodał J. Gromadzki.

W ostatni weekend września nie zabraknie 47. Jarmarku Staroci i Osobliwości, którego organizatorem jest Osiedlowy Dom Kultury.

Jest bardzo dużo chętnych, zapisy zaczęliśmy od 1 lipca i prawie wszystkie miejsca mamy zajęte. Pamiętamy o epidemii, więc zgodnie z regulaminem wszyscy wystawcy będą musieli zakrywać nos i usta, a także posiadać płyn do dezynfekcji rąk - powiedziała Sylwia Motyl, dyrektor ODK.

Twoja reakcja na artykuł?

30
54%
Cieszy
8
14%
Hahaha
3
5%
Nudzi
4
7%
Smuci
5
9%
Złości
6
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
761
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group