Czytających: 12177

Jelenia Góra: Skromne zwycięstwo z "czerwoną latarnią"

Poniedziałek, 10 października 2022, 20:09
Aktualizacja: 20:19
Rezerwy Karkonoszy nie miały łatwo w starciu z ostatnim zespołem A-klasy (grupy pierwszej). W meczu rozegranym na stadionie przy ul. Lubańskiej podopieczni Łukasza Kowalskiego pokonali Włókniarza Chełmsko Śląskie "tylko" 3:1.

Biało-niebiescy już w 10. minucie otworzyli wynik spotkania (na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtysiak). Ku zaskoczeniu nielicznej grupy kibiców, w kolejnej akcji goście wyrównali, a strzelcem gola był Kamil Stanisławski. W 27. minucie Łukasz Ranecki strzelił gola na 2:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron jeleniogórzanie długo nie mogli potwierdzić swojej przewagi. W 72. minucie bramkę na 3:1 zdobył Brajan Kułakowski i takim wynikiem mecz się zakończył.

MKS Karkonosze II Jelenia Góra – Włokniarz Chełmsko Śląskie 3:1 (2:1)

Karkonosze: Dubiel (46’ Malec) – Furman, Gil (46’ Gęca), Kułakowski, D. Michałek, P. Michałek, Palimąka (46’ M. Lewkowicz), Ranecki (58’ Kowalski), Siatrak, Sołtysiak (46’ Maczek), Tokarz (58’ Senyk).
Włókniarz: Falkowski – Adamczyk, Borys, Butkiewicz, Niepielski, Sakalski, Stanisławski (70’ Kowalski), Wójtów, Zbrzyzny, Zeman, Ziembicki (46’ Skalski).

Rezerwy Karkonoszy z dorobkiem 18 punktów zajmują 6. miejsce, a Włókniarz z kompletem porażek zamyka tabelę.