Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2886
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skorodowane niebezpieczeństwo: latarnie uliczne

Czwartek, 13 października 2011, 13:45
Aktualizacja: 14:45
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Skorodowane niebezpieczeństwo: latarnie uliczne
Fot. RED
– Lekko oparłem się o latarnię, a ta runęła – opowiada mieszkaniec placu Ratuszowego obrazując stan, w jakim znajdują się przerdzewiałe słupy lamp ulicznych na tyłach Rynku.

To niemal w bezpośrednim sąsiedztwie ratusza, tyle że po drugiej stronie rynkowych kamieniczek. O ile w Rynku latarnie są często kontrolowane i na bieżąco naprawiane, o tyle „od podwórka” już niekoniecznie. Wiele z nich stoi tu od „nowości”, czyli od kilkudziesięciu lat. Stoi? Nie wszystkie. Jeden słup złamał się, kiedy jakiś czas temu mieszkaniec z sąsiedztwa, kosząc trawę na skwerku, oparł się o latarnię. Okazało się, że jej trzon był przeżarty przez rdzę. – Tu, gdy jest ciepło, bawią się dzieci. Strach pomyśleć, co mogłoby się stać – usłyszeliśmy od mieszkańca.

Wspólnota lokatorów, która dba o skwerek, interweniowała u odpowiedzialnej za stan techniczny latarni firmy energetycznej. Tam usłyszano, że teren, na którym stoi latarnia, należy do wspólnoty i to jej zmartwienie, aby słupy wymienić. Skorodowanych lamp jest jeszcze kilka. Wymagają rychłej wymiany, bo podzielą los tej jednej. Tymczasem miasto jakiś czas temu ogłosiło procedurę przetargową dotycząca wymiany skorodowanych latarń. Pozostaje mieć nadzieję, że wykonawcy tego zadania dotrą także na zapomniane podwórka centrum Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group