Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6460
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Skończył się nabór na urzędników wyborczych

Środa, 18 kwietnia 2018, 6:32
Autor: Paweł Guszała
Region: Skończył się nabór na urzędników wyborczych
Fot. Paweł Guszała
Do 16 kwietnia kandydaci na urzędników wyborczych mogli zgłaszać się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze. Termin minął i z tego co się dowiedzieliśmy, liczba chętnych jest za mała.

Do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze wpłynęło 27 kandydatur na urzędnika wyborczego. 21 z nich na razie zostało zweryfikowanych i spełnia kryteria formalne. A w naszym regionie potrzebnych jest aż 89 urzędników wyborczych.

- Są na naszym terenie jednostki, których liczba kandydatów pozwala na powołanie urzędników wyborczych w tej docelowej liczbie. Jednak tego typu przypadki są w mniejszości. Takimi gminami, gdzie zgłosiła się odpowiednia liczba kandydatów są: miasto Zgorzelec, gmina Zgorzelec, Zawidów, Sulików, Świeradów Zdrój, Podgórzyn, Jeżów Sudecki, Mysłakowice i Wojcieszów – mówi Agata Rycyk, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze.

W większości przypadków zgłoszeń albo nie było, albo było ich za mało. Ta druga sytuacja dotyczyła m.in. Jeleniej Góry, gdzie na trzy wymagane miejsca zgłosiły się dwie osoby. Dlatego dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze wystąpił drogą elektroniczną do wojewodów, marszałków, starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów o zgłoszenie brakujących kandydatów w terminie siedmiu najbliższych dni. Jeśli ten etap nie przyniesie rozstrzygnięcia, braki uzupełnią osoby zgłoszone przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group