Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5848
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skończy się jazda deptakiem?

Środa, 20 kwietnia 2022, 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Skończy się jazda deptakiem?
Fot. Przemek Kaczałko
Na odcinku od Bramy Wojanowskiej w kierunku Ratusza trwa przebudowa deptaka, który po zakończeniu robót ma być wygodniejszy dla osób z wózkiem czy obuwiem z cienką podeszwą. Dzięki zamknięciu części drogi, piesi mogą odczuć jak bezpiecznie może być bez samochodów na deptaku.

Tzw. wózkostrada ma być wybudowana od Bramy Wojanowskiej do zbiegu ulicy Jasnej i Placu Ratuszowego. Co ważne, ma się skończyć jazda dostawców jedzenia i innych kierowców przez miejski deptak na ul. 1 Maja, Konopnickiej i w ścisłym centrum.

W trakcie przebudowy deptaka będą montowane słupki wysuwające się z ulicy, aby ograniczyć ruch na 1 Maja i Konopnickiej - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Ruch będzie możliwy do godz. 11:00 lub 12:00 (dla zaopatrzenia). Odpowiedni system ma umożliwiać wjazd służbom ratunkowym. Docelowo, samochody mają też zniknąć spod Ratusza.

Rozmawialiśmy z właścicielem parkingu wielopoziomowego, ale niestety nie możemy dojść do porozumienia. Będziemy rozmawiać z innymi podmiotami, aby samochody spod Ratusza parkować w innym miejscu - dodał J. Łużniak.

W następnym etapie (przy przebudowie Krótkiej i Długiej) słupki wysuwające się z ziemi mają pojawić się też przy innych wjazdach na Rynek. Docelowo ograniczenie ruchu ma obejmować odcinek od okolic Handlówki do ul. Jasnej.

Twoja reakcja na artykuł?

129
72%
Cieszy
12
7%
Hahaha
3
2%
Nudzi
3
2%
Smuci
6
3%
Złości
25
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group