Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 7051
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skok w przeszłość z Przystanią Tworczą

Poniedziałek, 2 września 2019, 14:21
Aktualizacja: Środa, 4 września 2019, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Skok w przeszłość z Przystanią Tworczą
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatnia odsłona imprezy organizowanej w Parku Norweskim przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury. Tym razem w ramach zajęć przypominających o epoce PRL, skupiono się na motoryzacji.

Organizatorzy uzyskali pozwolenie na przyjazd do Parku Norweskiego czterech aut minionej epoki. Był polonez, fiat 125p, fiat 126p oraz fiat 127p, a także dwie motorynki.

Wracamy sentymentalnie do motoryzacji z lat 80. i 90. Sama jeździłam takimi samochodami - podobają mi się, są przepiękne - powiedziała Ewelina Marciniak, dyrektor Przystani Twórczej.

Związek z motoryzacją miały też warsztaty, w których chętnie brali udział dziadkowie, rodzice i dzieci.

Robimy kolorowe zapachy samochodowe - wybieramy naturalny zapach, a kształt i kolor wymyślają uczestnicy. Tylko od fantazji osób, które tu przyszły zależy, jaki ten zapach będzie - mówiła E. Marciniak.

Ponadto można było wykonać modele samochodów z kartonów, a także małe modele.

Tu królują tatusiowie, którzy z synami i córkami wycinają okna, koła, sklejają wszystko, kolorują i do środka wchodzą nawet dzieci - opowiadała dyrektorka Cieplickiego Centrum Kultury.

Nie brakowało też chętnych do wykonania kapeluszy ze słomy i owoców jesieni. Nakrycia głowy zdobiono wysuszonymi kwiatami, jarzębiną, wrzosami, czy dziką różą. Organizatorzy zapewnili również gry i zabawy, które dorośli pamiętają z czasów, gdy bawili się na podwórkach - była skakanka, guma, bierki, hula hop, zabawa w klasy i inne atrakcje.

Chcemy pokazać dzieciom jak się kiedyś bawiliśmy. Może im się spodoba i zechcą tak się bawić u siebie na podwórku - nie kryła nadziei Ewelina Marciniak, która zaprasza jednocześnie na ostatnie warsztaty z cyklu "30 ro(c)k bez kurtyny", które odbędą się na terenie zielonym przy Szkole Podstawowej Nr 6/ Przystani Twórczej (w razie niesprzyjającej pogody impreza odbędzie się wewnątrz budynku). Początek o godz. 11:00.

Impreza realizowana jest w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
700
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group