Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2592
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skok w blok to jest to! Zabawa super – mówią dzieci

Niedziela, 29 lipca 2012, 7:40
Aktualizacja: 9:11
Autor: Jakub Thauer
Jelenia Góra: Skok w blok to jest to! Zabawa super – mówią dzieci
Fot. Jakub Thauerl
Przez cały tydzień na jeleniogórskich placach zabaw trwały warsztaty i zajęcia w ramach projektu Skok w blok. Jest on realizowany na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych całej Jeleniej Góry przez Teatr Odnaleziony, Jeleniogórskie Centrum Kultury. Ostatnia impreza z tego cyklu – dzisiaj na placu zabaw przy ul. Kiepury 34 od godz. 15.00 do 19.00. – To świetna zabawa – mówiły nam dzieci, które uczestniczyły w projekcie.

- To już piąty sezon, w którym organizujemy program Skok w blok, bo przyjął się w mieście bardzo dobrze. Władze miasta zauważyły, że nie należy jedynie skupiać się na dużych wydarzeniach, że potrzebne są również działania animacyjne. Za pomocą właśnie takiej działalności środowiskowej mamy możliwość dotarcia do bardzo wielu dzieci i urozmaicenia im wakacji - mówił Łukasz Duda, organizator.

Skok w blok daje dzieciom możliwość kreatywnego działania za pomocą drobnych rzeczy, czyli takich, na które nie są potrzebne pieniądze. Dzidci oglądają bajki, malują, uczestniczą w zabawach i konkursach z nagrodami, a także w warszytatach teatralnych. Blok jest adresowany głównie do grupy wiekowej od 3 do 15 lat, ale i starsi mogą się dobrze bawić, np.ucząc się sztuki cyrkowej. - Bardzo dobrze się tu bawimy, jest fajnie i ciekawie - usłyszeliśmy od 7-letniego Mikołaja, który z pasją oddawał się różnym zabawom podczas "Skoku" w piątek.

- To jest o cenne także dlatego, że to wszystko w uczestnikach projektu zostaje. My na tych podwórkach kształtujemy również w dzieciach świadomość. Możemy później liczyć na to że mamy widzów w teatrach, aktywnych i świadomych uczestników kultury - podkreślał Łukasz Duda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group