Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 5003
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Ski Retro Festiwal 2015 od jutra

Piątek, 23 stycznia 2015, 16:06
Aktualizacja: 20:43
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Ski Retro Festiwal 2015 od jutra
Fot. Organizator
Jutro (24 stycznia, w sobotę) przy Dolnej Stacji Kolei Linowej SkiArena Szrenica w Szklarskiej Porębie rusza cykl imprez dla miłośników sportów zimowych w stylu retro, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w partnerstwie z Towarzystwem Izerskim i Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptamnnów.

- “Retro pod Szrenicą” to wydarzenie kierowane do dorosłych i najmłodszych. Nasze spotkania mają zintegrować miłośników retro i resztę świata, która w tej niezwykłej pasji jeszcze nie zasmakowała – informują organizatorzy. Będą one miały charakter humorystyczny z elementami rywalizacji, co skutecznie motywuje do wspólnej zabawy.

W tym dniu na zawodników i kibiców ubranych w stylu RETRO (może być stylizacja nie koniecznie autentyczny strój!) czekają liczne niespodzianki.

“Retro pod Szrenicą” (24 stycznia)

- KONKURENCJE SPORTOWE: zjazd równoległy czyli w parze raźniej, slalom, skoki narciarskie,

- MINI TARGI retro czyli ekspozycja gadżetów starszych niż 50 lat (sprzęt sportowy, podróżny, stroje i ubiory wraz z obuwiem), której elementy będzie można nie tylko podziwiać, ale również wykorzystać do bezpośredniej wymiany między uczestnikami imprezy.

- PARADA RETRO. Innowacją w tym roku będzie parada w stylu retro. O godz.. 12.00 zawodnicy i kibice RETRO wyruszą ze Skwerku Radiowej Trójki przy ul. 1-go Maja w kierunku ul. Turystycznej. Przebrani w stylu retro, ze sprzętem zimowym z początków ubiegłego wieku, z kapelą retro na przedzie będą niezwykła atrakcja dla wszystkich gości odwiedzających w tym czasie nasze miasto.

- RETRO ZABAWY. Na stoku przewidziane są zabawy dla najmłodszych, będzie można wypróbować sprzęt narciarski Retro oraz pyszne jadło z przepisów lat 30. Zapewniamy moc zaskakujących atrakcji, a także nagród za najmniej spodziewane dokonania.

- BIESIADA RETRO. Po atrakcjach i harcach plenerowych ok. godz. 17.00 wszyscy uczestnicy zawodów Retro i przebrani kibice mianowani przez organizatora na “Retro to moja przygoda” przeniosą się na wspólną biesiadę.

Pozostałe imprezy:

- 29 stycznia i 26 lutego w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14), w ramach “Kina na Wysokości”, zostaną wyświetlane filmy w klimacie retro.

- 7 lutego w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada odbędzie się Bal Retro na lodzie “Stara miłość nie rdzewieje”.

- 7 marca to “ Izerski Bieg Retro” na “Orlu”.

- od 13 lutego do 15 marca w Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptamnnów będzie można zobaczyć wystawę pt. “Od Jesionu do Karbonu – historia narciarstwa w Szklarskiej Porębie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group