Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5419
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skatepark w Kowarach oficjalnie otwarty

Wiadomości: Kowary
Sobota, 8 lipca 2017, 8:55
Aktualizacja: Niedziela, 9 lipca 2017, 10:37
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (07.07) oficjalnie otwarto skatepark w Kowarach. Z tej okazji odbyła się impreza pt. „CoolTura Hip–Hop’u”. Zaplanowano wiele ciekawych atrakcji, w których chętnie brały udział dzieci oraz młodzież kowarska.

Powstanie skateparku w Kowarach jest inicjatywą młodzieży, która pisała petycje do władz o budowę takiego obiektu. Trwało to bardzo długo, bo ponad 15 lat. Dzisiaj, na dawnych kortach tenisowych, które od lat były nieużywane, wybudowano młodzieży upragniony park. Na ten cel przeznaczono kwotę 30 tysięcy złotych.

Skatepark jest projektem młodych mieszkańców Kowar, którzy sami wybierali wyposażenie. Aby uczcić budowę wyczekiwanego od dawna parku, zorganizowano na jego otwarcie imprezę utrzymaną klimacie kultury hip – hopu.

– Zorganizowaliśmy imprezę, która ma połączyć wszystkie aspekty kultury hip – hopowej, stąd nazwa „CoolTura hip – hopu”. Wymyśliliśmy to po to, aby pokazać kowarzanom, że skateboarding i hip-hop to nie tylko jazda na desce, dlatego będą dzisiaj również pokazy tańca, będzie cześć muzyczna. Cieszę się, że udało się nam coś zorganizować dla kowarzan, bo widać, że dobrze się bawią. Do tej pory dzieci jeździły na deskach po parkingach marketów, teraz mają swoje miejsce i nie będą tu nikomu przeszkadzać – powiedział jeden z organizatorów Sławomir Jakubowski. - Dla Kowar chcieliśmy zrobić coś fantastycznego, pokazać, że młoda krew robi coś, że chcemy działać i działamy – dodał Rafał Musiałek.

Podczas piątkowej imprezy miały miejsce pokazy graffiti (Paint 4 Chill), pokaz hip- hopu i tańca nowoczesnego, w wykonaniu dzieci i młodzieży z Dance Studio SDS Karoliny Szybiak. Oprócz tego odbył pokaz talentów, podczas którego każdy mógł się zaprezentować. Był beatbox (Szymon Matecki, Kamil Wilk), a na koniec wystąpili: Siwy, Pege & Prymux, Aero, Walet & Boss’u.

O oprawę muzyczną zadbali: Dj Dave – Dawid Zalewski i Dj Bedi –Krzysztof Bednarz. Pomysł i organizacja imprezy jest inicjatywą głównie mieszkańców Kowar. Szczególnie zaangażowali się: Sławomir Jakubowski, Rafał Musiałek, Kacper Kielin i dyrektor MOK w Kowarach Dariusz Kaliński, których wspierał Urząd Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~007 8-07-2017 13:27
Skejtpatk? A na co to komu potrzebne?
~ 8-07-2017 13:46
Tobie wystarczy o,5 lytra
~jakitaki 9-07-2017 8:59
brawo ! krok w dobrą stronę ! Kowary to trudne miasto, do dorastania w nim młodzieży, ale nie dlatego, że ta młodzież jest zła z natury, tylko dlatego, że jest pozostawiona sama sobie. Dać jej jak najwięcej możliwości otwartych, bezpłatnych zajęć z pedagogami , street workerami czy też trenerami sportowymi. Młodzi być może zaskoczą, że istnieją inne jeszcze rozrywki poza szlajaniem się po mieście do nocy.
~do jakitaki 9-07-2017 12:07
dobrze prawisz ale słowo "miasto" to przesada,raczej grajdoł lub duża wieś
~Marek1 21-11-2017 12:33
Firma roslan która wykonuje swoje prace na terenie Warszawy buduje domy z jakością i precyzją, która wyróżnia wizję architektoniczną. Skontaktuj się z nasza firmą. http://roslandomdesign.pl/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group