Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10354
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Skandal w kostnicy – VIDEO

Środa, 20 stycznia 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:27
Autor: legniczka.com
DOLNY ŚLĄSK: Skandal w kostnicy – VIDEO
Fot. jrams
W ciągu niespełna trzech minut ciało upada na podłogę dwa razy. Sanitariusze dochodzą do wniosku, że są zbyt pijani i… zwłoki wciskają do pomieszczenia na kartony. Wspólnie z reporterem Radia Wrocław dotarliśmy do szokującego filmu, na którym widać, jak pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej traktują zmarłego.

Mężczyźni, którzy przywieźli zwłoki, próbują umieścić je na rozłożonych noszach. Mają z tym duży problem. Ciało spada z wózka. Po chwili sanitariusze próbują podnieść nosze, ale jeden z tragarzy traci równowagę. Ostatecznie udaje im się podnieść zwłoki. Dwumetrowy dystans kończy się jednak kolejnym upadkiem. Tym razem pracownicy nie zadają sobie trudu przeniesienia ciała - wciskają je do niewielkiego kantorka.

Cezary Walulik, dowódca ekipy ochroniarzy w legnickim szpitalu odkrywa kolejne wstrząsające szczegóły filmu:
- W tym pomieszczeniu nie ma chłodni. Jest to zwykły magazynek, w którym zwykle przechowuje się wózek i stare kartony. W moim przekonaniu pracownicy LPGK dopuścili się zbezczeszczenia zwłok, dlatego w tej sprawie sporządziliśmy notatkę i przesłaliśmy ją do szefów.

Po trzech dniach notatka trafiła na biurko Józefa Wasinkiewicza, prezesa Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Niemal natychmiast obaj pracownicy zostali dyscyplinarnie zwolnieni.

- W momencie tego tragicznego zdarzenia byli pijani – wyjaśnia Wasinkiewicz. – Film i relacje świadków nie pozostawiają wątpliwości, choć obaj mężczyźni wypierają się uczestnictwa w zdarzeniu. Nie zgłaszałem tej sprawy na policji. W moim odczuciu nie mamy tu do czynienia z przestępstwem.

Jednak w czasie przygotowywania tej publikacji policjanci zainteresowali się ujawnionymi przez nas okolicznościami feralnego transportu zwłok. Trwa postępowanie wyjaśniające.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
81
Nigdy
25%
Rzadko
47%
Czasami
16%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group