Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7551
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesian Dance Festival

Piątek, 18 maja 2018, 13:51
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 11:09
Autor: ZTA
Jelenia Góra: Silesian Dance Festival
Fot. ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach zaprasza na „Silesian Dance Festival Polska–Ukraina 19 maja w godz.10.00–19.00 oraz 20 maja od 10:00 do 14:30. W tym roku gościem specjalnym – członkiem jury – będzie Michał Piróg. Parada i koncert galowy – 21 maja od godz. 15.15.

Festiwal w formule konkursu organizowany jest w celu propagowania i popularyzacji wszystkich typów i rodzajów choreografii wśród dzieci oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Rodzaje tańca: show taneczne, taniec klasyczny, ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, tańce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne.

Dawne przyjacielskie relacje Polaków i Ukraińców znalazły odbicie w podpisaniu umów partnerstwa między Stowarzyszeniem Promocji Sztuki „ARS MUNDUS” (Polska) i Stowarzyszeniem „ART FRANKIVSK” (Ukraina), a następnie stały się początkiem niniejszego projektu.

Z myślą o współpracy, pogłębieniu i poszerzaniu kontaktów między społeczeństwami polskim i ukraińskim, pamiętając o wspólnym dziedzictwie kulturowym obu narodów, a także w celu rozwijania i popularyzacji sztuki choreograficznej wśród młodzieży obu państw, wymienione wyżej organizacje zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej, który odbędzie się w Jeleniej Górze/Cieplicach.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Promocji Sztuki ARS MUNDUSStowarzyszenie ART FRANKIVSK, Zdrojowy Teatr Animacji, Mecenat Miasta Jelenia Góra.

45. Wiosna Cieplicka finansowana jest z budżetu Miasta Jelenia Góra i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group