Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8044
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Siła w jedności wbrew przeciwnościom losu

Środa, 21 maja 2008, 8:09
Aktualizacja: 9:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Siła w jedności wbrew przeciwnościom losu
Fot. Angela
Spotkanie niepełnosprawnych, które odbyło się przy kościele p.w. św. Erazma i Pankracego mimo niesprzyjającej pogody zgromadziło na placu Kościelnym sporo mieszkańców. Przyszli nie tylko niepełnosprawni, ale również ich przyjaciele i znajomi. W zorganizowaniu pomogła młodzież z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik.

Zgodnie z zapowiedzią, po uroczystej mszy świętej z udziałem biskupa legnickiego ks. Stefana Cichego na uczestników szóstego spotkania integracyjnego osób niepełnosprawnych czekały liczne atrakcje.

Był smaczny poczęstunek, rozmowy, wspomnienia oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży. Wystąpił również zespół Jeleniogórzanie. Mimo deszczowej pogody nie zawiedli również mieszkańcy.

- To dla nas bardzo ważne – powiedział nam jeden z niepełnosprawnych. Cieszymy się, że ci ludzie są z nami, że nie wstydzą się nas i chcą z nami przebywać. Jest to spotkanie nie tylko dla niepełnosprawnych ale przede wszystkich dla zdrowych mieszkańców naszego miasta.

W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, którzy od lat w ramach wolontariatu wspierają takie akcje swoim zaangażowaniem i pomocą.

– Kiedyś nabroiłem sporo i taka posługa innym ludziom, a szczególnie potrzebującym i niepełnosprawnym jest dla mnie sposobem zrehabilitowania się – powiedział Daniel z „Mechanika”. Niewielu młodych ludzi włącza się w takie akcje, i nie wielu wie też, że potrzeba pomocy innym jest bardzo duża.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group