Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4897
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sięgnij po pieniądze na ratowanie zabytków

Piątek, 2 stycznia 2015, 7:56
Aktualizacja: 7:59
Autor: UM–WD
Region: Sięgnij po pieniądze na ratowanie zabytków
Fot. Archiwum
Z początkiem stycznia 2015 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane obiektów wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze województwa dolnośląskiego.

Termin składania wniosków rozpoczyna się dzisiaj (2.01) i potrwa do 2 lutego, do godz. 16.00 (o dacie złożenia wniosku decyduje data wpływu do urzędu, a nie stempel pocztowy).

O datację ubiegać się mogą zarówno instytucje, jak i osoby prywatne, będące właścicielami obiektu zabytkowego, wpisanego do rejestru zabytków lub posiadające taki obiekt w trwałym zarządzie.

Dotacja udzielana jest w wysokości do 50 procent nakładów, jednak w szczególnych przypadkach (gdy np. gdy obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym) dotacja może wynieść nawet 100 procent nakładu (maksymalna kwota wnioskowanej dotacji nie może przekroczyć 200 tys. zł). Podobnie jak dotacje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotacje z budżetu Województwa Dolnośląskiego są udzielane jeszcze przed przystąpieniem do prac budowlanych (a nie jak to ma zazwyczaj miejsce w przypadku środków unijnych, po ich wykonaniu). Trzeba jednak pamiętać, że dotacje udzielane są na prace konserwatorskie lub roboty budowlane podejmowane w roku złożenia wniosku.

Co roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego na ten cel przeznacza około 5 mln zł, a nabór wniosków o dotację organizowany jest raz w roku.

Wnioski o dotację należy składać pod adresem: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Departament Spraw Społecznych ul. Ostrowskiego 7, 53-238 Wrocław, pok. 208, sektor F.
Konsultacje w trakcie przygotowywania wniosku oraz gromadzenia dokumentów prowadzą: Elwira Walczak - tel. 71 770 43 23 i Aleksandra Fabisiak - tel. 71 770 43 21.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group