Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6527
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Siedemnastolatek zabił osiołka

Wtorek, 30 września 2008, 15:45
Aktualizacja: 15:45
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Siedemnastolatek zabił osiołka
Fot. Archiwum
Policjanci złapali podejrzewanego o brutalne zabicie osiołka Elvisa 17–latek powiesił zwierzę na stalowej lince do napinania siatki na boisku. Nie potrafił wyjaśnić, dlaczego to zrobił.

O zdarzeniu w Pieńsku, które zbulwersowało opinię publiczną całego Dolnego Śląska, już pisaliśmy. Policjanci w ostatnich dniach ustalili i zatrzymali chłopaka, który bez skrupułów uśmiercił osiołka. Ulubione przez dzieci zwierzę było żywą maskotką placu zabaw.

Podejrzany wyjaśniając okoliczności tej sprawy nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił. Dopuścił się zbrodni zaraz po opuszczeniu dyskoteki i – jak podał lokalny portal z Pieńska – obciążał winą swoich kolegów.

Polskie Radio Wrocław zapytało policjantów, czy wystąpią o ujawnienie wizerunku i danych zabójcy zwierzęcia. Tak się nie stanie, bo – jak odpowiedział Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji – 17-latek nie jest bandziorem, a osła zabił przez głupotę.

– Jeżeli nie można surowiej karać - bo ustawa nie przewiduje, to może w wyjątkowo drastycznych sytuacjach należy wydawać mediom zgodę na publikację wizerunku i danych- pyta rozgłośnia. Nastolatkowi postawiono zarzuty znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi kara do roku więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group