Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6355
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Sieciowy pedofil w pułapce policji i łowcy zboczeńców

Środa, 21 stycznia 2009, 11:08
Aktualizacja: Czwartek, 22 stycznia 2009, 8:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA REGION: Sieciowy pedofil w pułapce policji i łowcy zboczeńców
Fot. KMP
Podawał się za 15–latka, choć był o 10 lat starszy. Za pośrednictwem komunikatora internetowego uwiódł 13–letnią dziewczynkę i składał jej niedwuznaczne propozycje erotyczne. Policja zatrzymała zboczeńca w jego własnym domu dzięki pomocy wrocławianina. Przestępcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Mężczyzna jest mieszkańcem jednej z miejscowości blisko Jeleniej Góry. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poznał 13-latkę za pośrednictwem komunikatora internetowego i telefonu komórkowego. W prowadzonej korespondencji przedstawiał się jako 15-latek, przy czym miał świadomość, że koresponduje z dzieckiem. Z jej treści wynikało, że dorosły mężczyzna nakłania małoletnią do poddania się czynnościom seksualnym.

Na ślad mężczyzny funkcjonariusze trafili po informacji przekazanej przez mieszkańca Wrocławia. Znany jest z tropienia pedofili. O podejrzanych kontaktach swojej córki z tajemniczym nieznajomym poinformowała matka dziewczynki. Mężczyzna zaalarmował policję, która osaczyła zboczonego internautę.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczony komputer i telefon zostaną szczegółowo zbadane przez biegłego pod kątem zawartości nielegalnych plików. Obecnie policja wyjaśnia wszystkie okoliczności dotyczące sprawy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Jak ochronić dziecko przed zagrożeniami w Internecie?
Przede wszystkim rozmawiaj ze swoim dzieckiem. Uświadom je, że w sieci znajdują się treści, których powinno unikać. Ustal z nim zasady korzystania z Internetu. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić to zakaz korzystania z sieci. Nie od dziś wiadomo, że zakazany owoc kusi najbardziej.

Warto mówić dzieciom o czterech prostych zasadach bezpieczeństwa w korzystaniu z Internetu:
Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie
Chroń swoją anonimowość. W Internecie lepiej nie podawać imienia i nazwiska, od tego jest tzw. nick, czyli sieciowy pseudonim.
Jeśli chcesz się spotkać z kimś poznanym w sieci, to w miejscu publicznym.. Oczywiście, w przypadku dzieci, rodzice powinni wiedzieć, z kim i gdzie się ono spotyka.
Jeśli coś Cię zaniepokoi, zawstydzi, czy przestraszy, powiedz o tym dorosłemu.

Dużą pomocą dla rodzica mogą być programy filtrujące treści internetowe. Pozwalają one:
blokować strony zawierające pornografię, przemoc, wulgarne słownictwo, narkotyki i inne szkodliwe treści.
zablokować komunikatory internetowe, czaty oraz możliwość ściągania plików z sieci, dodatkowo programy pozwalają na ustalenie limitów czasowych korzystania z Internetu przez dziecko (lub kilkoro dzieci).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group