Bogatynia: Siatkarze dokładają kolejne zwycięstwo

Niedziela, 7 grudnia 2008, 0:56
Aktualizacja: Wtorek, 9 grudnia 2008, 13:47
Autor: Mateusz Banaszak
Niezastąpiony trener, tym razem nie mógł towarzyszyć swojej drużynie podczas meczu
Bez trenera i w okrojonym składzie – taki los spotkał akademików, którzy wybrali się w sobotę do Bogatyni na kolejny mecz ligowy w ramach rozgrywek IV ligi siatkówki

Brak trenera, który z powodu pilnego wyjazdu w sprawach zawodowych nie mógł pojechać z drużyną na mecz i w okrojonym 10 –osobowym składzie – brak min. Romańczyka, Ciska i Kałużnego oraz kontuzje niektórych podstawowych graczy nie przeszkodziły jeleniogórskim siatkarzom w odniesieniu kolejnego trzeciego już zwycięstwa w tym sezonie.

Tak jak w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami tak i w drugim od początku dominowali jeleniogórzanie, którzy z minuty na minutę grali szybciej, składniej i skuteczniej, popełniając przy tym małą ilość błędów.
Zawodnicy z Bogatyni tylko w pierwszym secie byli w stanie coś ugrać , ale przy skutecznym bloku i doskonałym przyjęciu „naszych” , trudno było im myśleć o korzystnym wyniku. Pierwsza partia zakończyła się wygraną akademików z Jeleniej Gór y 25:23.

Kolejne odsłony spotkania to już miażdząca przewaga jeleniogórzan, którzy dumnie kroczyli po swoje kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Jeleniogórzanie zagrali dobry mecz, brylując przede wszystkim w bloku, który zatrzymywał wszelkie próby skończenia ataku przez rywali. AZS Kolegium wygrało drugiego seta do 10. W trzecim tez niewiele się zmieniło. Jeleniogórzanie grali bardzo skutecznie i kontrolowali przebieg spotkania, odzierając zawodników z Bogatynii jakichkolwiek nadziei na zmianę wyniku. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:15 , a cały mecz 3:0 na korzyść jeleniogórskiego zespołu.

Jakub Nowotny po meczu:
"Graliśmy bez kilku graczy i bez trenera, więc mogliśmy się obawiać tego meczu. Jednak tylko w pierwszym secie, rywale mieli coś do powiedzenia, bo później , zagraliśmy skutecznie blokiem i w ataku zdobywając seryjnie punkty, dlatego nasza wygrana była tylko kwestią czasu"

KS MPK Bogatynia – KU AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra 0:3 ( 23:25, 20:25, 15:25)
AZS KK:Marcin Florkowski, Piotr Sozański, Kamil Rogala, Jakub Nowotny, Kacper Dyl, Jerzy Tabaka, Dariusz Piotrowski, Marcin Lara, Kamil Krężel, Michał Stanowski