Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6200
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarskie zmagania służb mundurowych

Niedziela, 27 maja 2018, 9:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 11:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Siatkarskie zmagania służb mundurowych
Fot. Przemek Kaczałko
W hali Zespołu Szkół Technicznych Mechanik odbyła się kolejna edycja turnieju siatkarskiego organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Polska – Region Jelenia Góra oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. W imprezie wzięło udział 8 zespołów reprezentujących głównie służby związane z bezpieczeństwem.

W grupie ,,A” o awans do półfinałów rywalizowali: KP Gryfów Śląski, IPA/KMP Jelenia Góra, Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra oraz KPP Jablonec N Nisou/ Semily (Czechy). Grupę „B” tworzyły: Areszt Śledczy Jelenia Gora, Nadleśnictwo ,”Śnieżka” Kowary, ZST Mechanik Jelenia Góra i Państwowa Straż Pożarna Jelenia Góra.

W zmaganiach grupowych wyłoniono półfinalistów – w pierwszej parze Nadleśnictwo „Śnieżka” zmierzyło się z gospodarzami, a więc Komendą Miejską Policji z Jeleniej Góry, a w drugiej parze czescy policjanci z Jablonca i Semily walczyli z Państwową Strażą Pożarną w Jeleniej Górze. Po zaciętych spotkaniach – szczególnie w drugim półfinale – do gry o zwycięstwo w turnieju awansowali leśnicy z Kowar oraz Czesi.

W meczu o 3. miejsce jeleniogórscy policjanci pokonali w setach 2:0 strażaków, a w wielkim finale niespodziewanie Nadleśnictwo „Śnieżka” pokonało 2:1 faworyzowanych policjantów zza naszej południowej granicy.

Turniej odbywa się dwa razy w roku pod hasłem "Razem dla bezpieczeństwa" i ma na celu integrację. - Te turnieje mają pozwolić na lepsze poznanie się, zgranie i nawiązanie kontaktów, co pomoże w naszej pracy - powiedział sierż. sztab. Rafał Gulab z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1096
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group