Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9051
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarskie emocje i integracja

Sobota, 10 marca 2018, 7:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 marca 2018, 5:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Siatkarskie emocje i integracja
Fot. Przemek Kaczałko
Z inicjatywy Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego rozgrywany jest I Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej, w którym biorą udział jeleniogórskie szkoły, uczelnie, a także służby mundurowe. Wielu spotkaniom towarzyszą ogromne emocje, są zacięte wymiany, ale najważniejsza jest idea integracji.

Pierwszy Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej odbywa się pod hasłem „Integracja oświaty, służb mundurowych i szkolnictwa wyższego”, a imprezę objął honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Mecze rozgrywane są w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze przy ul. Lwóweckiej 18.

Organizatorami turnieju są: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze.
Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, są to reprezentanci: Policji, Straży Pożarnej, Szkół Wyższych z Jeleniej Góry oraz Szkół Ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i Piechowic (łącznie 150 zawodników).

- Po tym jak dostaliśmy piłkę z autografami naszych siatkarskich mistrzów świata z 2014 roku, wpadliśmy na pomysł organizacji takiego turnieju - powiedziała Elwira Pindyk, nauczycielka z Rzemiosł, która jest inicjatorką wydarzenia. Co ciekawe, statuetki i wyróżnienia zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów Liceum Plastycznego. Organizatorom udało się zgromadzić ok. 20 sponsorów, a o catering zadbała popularna "Handlówka". Wśród nagród znalazły się też wejściówki na basen Hotelu Gołębiewski, Pałacu Wojanów, do kina Helios, czy do Fabryki Formy. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce również będzie wyróżniona, bowiem otrzyma puchar pociechy od jednego z jeleniogórskich duchownych.

W piątek toczyła się pierwsza faza turnieju, a na sobotę zaplanowano walkę o poszczególne miejsca. Organizatorzy mają nadzieję, że turniej będzie kontynuowany w następnych latach i będzie doskonałą okazją do rywalizacji i integracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1331
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group