Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4864
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Sfingowali kradzież utargu

Piątek, 8 lipca 2011, 7:36
Aktualizacja: 7:38
Autor: KMP
Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wspólnie i w porozumieniu zaaranżowali kradzież utargu z jednego z kowarskich sklepów. Ich łupem padło blisko 8000 zł.

Policjanci z Kowar zatrzymali przedwczoraj 37 –letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę podejrzewanych o kradzież i fałszywe zeznania.

Sprawczyni pracuje w jednym ze sklepów w Kowarach. 24 czerwca 2011 roku około godziny 10.25 powiadomiła policjantów z Komisariatu Policji w Kowarach, że nieznany jej mężczyzna, kiedy szła do banku, ukradł jej utarg. Jego łupem padło blisko 8000 zł.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. W trakcie czynności sprawdzili dokładnie wersję pokrzywdzonej. Jej zeznania dotyczące samej kradzieży były dziwne. W wyniku ich weryfikacji policjanci ustalili, że kobieta kłamała. Faktycznie do kradzieży doszło, ale jej sprawcą okazał się znany jej, 32-letni mężczyzna, z którym wspólnie zaaranżowała „wydarzenie”. Jak się później okazało, mężczyzna był jej byłym konkubentem. Najprawdopodobniej większość pieniędzy trafiła do niego. Funkcjonariusze ustalają, co się z nimi stało.

Sprawcy zostali zatrzymani. Kobieta przyznała się do przestępstwa i po czynnościach została zwolniona. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież i fałszywe zeznania grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group