Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5890
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Setki nowych miejsc pracy w Draexlmaierze

Wtorek, 18 marca 2014, 7:30
Aktualizacja: Niedziela, 23 marca 2014, 9:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Setki nowych miejsc pracy w Draexlmaierze
Fot. Angela
DWS Draexlmaier w Jeleniej Górze rozpoczyna budowę hali produkcyjnej o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych, a już w październiku br. rozpocznie nabór kolejnych 350 pracowników. Wczoraj (17.03) firma odebrała od prezydenta Marcina Zwiły pozwolenie na budowę. Hala, w której staną maszyny będzie gotowa do września, a całość – o wartości około 11 mln euro – do listopada br.

Nowa hala produkcyjna DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych, która stanie przy ul. Spółdzielczej będzie przeznaczona do produkcji części z nowego zlecenia od Mercedesa.

- Obecnie produkujemy elementy samochodowe dla BMW, Porsche, Jaguara, Daimlera czy Land Rovera, a nowa hala powstaje z myślą o zleceniu od naszego nowe klienta, firmy Mercedes – mówił Thomas Kruger, prezes zarządu DWS Draexlmaier.

W niej zatrudnienie, głównie na produkcji, znajdzie 350 nowych pracowników. - Teraz zatrudniamy 1538 osób, z czego 132 osoby pracują w biurze koncepcyjnym, a pozostali na produkcji – mówił Thomas Kruger. – Od nowych pracowników nie wymagamy żadnego wykształcenia, sami przyuczamy i szkolimy ich do zadań, które tu wykonują. Średnia wynagrodzenia pracowników produkcyjnych w naszym zakładzie to 2500 zł brutto, a rotacja wynosi zaledwie 0,6 procenta – dodał.

Prezes zapewnia również, że obecnie praca nie jest tu już tak męcząca i monotonna. - Od czasu, kiedy w 2010 roku firma zrezygnowała z produkcji wiązek elektrycznych, praca jest lżejsza i ciekawsza – mówi. – Nie mamy żadnego problemu z chętnymi, bo już teraz mamy 400 podań osób oczekujących na pracę, ale oczywiście cały czas mogą się zgłaszać kolejni. Nasi pracownicy to przede wszystkim mieszkańcy Jeleniej Góry, ale również dowozimy ludzi z regionu, z odległości około 50 kilometrów. Nasi pracownicy mogą liczyć na rozwój i awans – dodał prezes.

Obecnie firma robi głównie tapicerkę drzwiową, obszycia skórą deski rozdzielczej czy nawiewy do Jaguara. W nowej hali produkcyjnej potrzebne będą głównie szwaczki oraz operatorzy maszyn i wózków widłowych.

- Kiedy w 2010 roku miałem okazję wręczać firmie Draexlmaier pozwolenie na budowę hali trzeciej i czwartej, firma była bardzo ostrożna w mówieniu ilu nowych pracowników zatrudni – twierdził Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Przedstawiciele wspominali o 300 – 400 miejscach pracy, a zatrudnili ponad 1000 osób. Teraz firma zatrudni kolejne 350 osób i mamy zaawansowane rozmowy dotyczące rozszerzenia ich terenu o kolejne pięć hektarów. To nasza największa firma, która regularnie płaci podatki. Daj nam Boże więcej takich – dodał prezydent.
O świetnej sytuacji finansowej firmy świadczy fakt, że w przyszłym tygodniu DWS Draexlmaier odbierze prestiżową nagrodę Diament Forbesa za wzrost przychodów w latach 2010 – 2012 oraz wzrost wartości o 128,4 procenta. Firma znalazła się na II miejscu na Dolnym Śląsku i V miejscu w kraju.

Marcin Zawiła podkreślał, że w strefie przemysłowej miasta cały czas się zwiększa się zarówno liczba zakładów, jak i ich wielkość. – Niebawem rozbuduje się Zorka, na wiosnę br. budowę magazynów zaczyna firma AVC Lighting. Inna firma będzie również zaczynała budowę zakładu przetwórstwa drewna i czekamy na Jelenia Plast oraz dwie nowe firmy, z których jedna ma produkować solary, a druga meble – dodał prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group