Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 6109
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Setka chętnych do wymiany pieców

Wtorek, 24 października 2017, 7:12
Autor: WAC
Piechowice: Setka chętnych do wymiany pieców
Fot. WAC
Dużym zainteresowaniem mieszkańców Piechowic cieszy się możliwość uzyskania dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Podczas naboru wniosków, który trwał do końca września, do piechowickiego magistratu wpłynęło ich aż sto, na łączną kwotę około 800 tysięcy złotych. W najbliższych dniach trafią one do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

– Choć przyjmowanie zgłoszeń na ten rok już się zakończyło, to nadal otrzymujemy zapytania od zainteresowanych – mówi Radosław Burchacki z piechowickiego magistratu. - Dlatego tworzymy listę rezerwową. Zamierzamy, też wystąpić do WFOŚ o pieniądze na ten cel w przyszłym roku - informuje.

Składając wniosek o dotację do Urzędu Miasta w Piechowicach można liczyć na zwrot polowy poniesionych kosztów kwalifikowanych na wymianę źródła ciepła. Przewidywana maksymalna kwota dofinansowania dla domu jednorodzinnego to 10 tysięcy złotych, dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – 7 tys. zł, zaś dla kotłowni 4 tys. zł dla każdego lokalu, który jest przez nią ogrzewany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group