Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13435
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sesja z nagrodami

Środa, 27 listopada 2019, 6:02
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 7:07
Autor: WAC
Powiat: Sesja z nagrodami
Fot. WAC
Tematyka oświatowa zdominowała porządek obrad wczorajszej, (26.11) nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Obrady rozpoczęły się od bardzo miłej uroczystości - wręczenia stypendiów Rady Powiatu Jeleniogórskiego oraz nagród Starosty Jeleniogórskiego najlepszym uczniom z dwóch szkół średnich, których organem prowadzącym jest powiat. Akty przyznania stypendium Rady Powiatu Jeleniogórskiego z rąk przewodniczącego rady Eugeniusza Kleśty oraz starosty Krzysztofa Wiśniewskiego odebrali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic: Piotr Chmura, Jakub Ziemniak Marcin Kolasiński oraz uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie: Aleksandra Pająk.

Nagrodami Starosty Jeleniogórskiego wyróżniono uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic: Krzysztofa Wawrzyniaka oraz Norberta Kowalika. Listy gratulacyjne w związku z otrzymaniem Stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczono uczennicom z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Jana Izydora Sztaudyngera w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie: Natalii Bielak i Julii Modrzejewskiej oraz Piotrowi Chmurze z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Piechowic.

Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych stypendium trzeba mieć bardzo wysoką średnią, minimum 5,0 - mówi dyrektor Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Sylwester Urbański. - To są już wybitni uczniowie. W przypadku nagród ta średnia może być nieco niższa, ale wyróżnieni muszą się wykazać jakimiś dodatkowymi osiągnięciami. W przypadku uczniów z Piechowic są to szczególne osiągnięcia w dziedzinie informatycznej i e-sportu. Wyróżnieni ze szkoły ze Szklarskiej Poręby to przede wszystkim wybitni sportowcy, reprezentujący powiat na różnego rodzaju imprezach rangi mistrzowskiej.

W gronie gratulujących wybitnym uczniom nagród oraz stypendiów był starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski

To wyróżnienia bardzo nas cieszą - mówi K. Wiśniewski. - Oczywiście gratuluje uczniom, ale pamiętajmy, że na sukces składa się wiele czynników: nauczyciele, dyrektorzy, rodzice oraz dobra atmosfera w szkole. Jesteśmy bardzo dumni, to pokazuje bardzo wysoki poziom nauczania w naszych szkołach. Świadczą o tym także wysokie wyniki zdawalności matur

W dalszej części sesji przyjęto szereg uchwał mających charakter porządkowy, a dotyczących szkół podlegających powiatowi. Dokonano też zmiany przedstawiciela powiatu w Radzie Społecznej Centrum Rehabilitacji Rolników „Granit” w Szklarskiej Porębie (Pawła Kwiatkowskiego zastąpił Artur Smolarek) oraz korekt w budżecie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
785
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group