Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3279
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sesja Rady Miejskiej bez zmian w regulaminie Parku Zdrojowego

Wtorek, 30 października 2012, 11:57
Aktualizacja: 11:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Sesja Rady Miejskiej bez zmian w regulaminie Parku Zdrojowego
Fot. Archiwum
– Długa i męcząca, z burzliwymi dyskusjami i dużą aktywnością radnych – tak zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze przebiegła wczorajsza sesja. Ku rozczarowaniu mieszkańców, nie pojawił się jeden z oczekiwanych punktów obrad – zmiany regulaminu Parku Zdrojowego.

Merytorycznie wczorajsza sesja (29.10) była obszerna i różnotematyczna. Mówiono m.in. o oświadczeniach majątkowych, okręgach wyborczych i obwodach głosowania, nowych ulicach w Jeleniej Górze, planie zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie Obwodnicy Południowej i ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze oraz Jagniątkowa, wysokości opłat za zakwaterowanie w bursach szkolnych, 99 procentowej bonifikacie ceny nieruchomości przy ul. Wolności sprzedawanej na cele sakralne, zmianach w budżecie i wielu innych. Zdaniem mieszkańców zabrakło jednak punktu dotyczącego zmiany regulaminu korzystania z Parku Zdrojowego. O takiej potrzebie mówili m.in. przedstawiciele jednostki pomocniczej, tzw. Cieplickiej Rady, władze miasta: prezydent Marcin Zawiła i jego zastępca Hubert Papaj, czy sami radni, w tym m.in. Józef Szarzyński z SLD.

- Mieliśmy nadzieję, że ten punkt zostanie poruszony na sesji – piszą nasi Czytelnicy. - Dużo się o tym mówiło, a kiedy przyszło co do czego, skończyło się na słowach – dodają.

Przypomnijmy, że chodzi o trzy punkty tego regulaminu: złagodzeniu zakazu wjeżdżania do parku rowerami, wprowadzania tam psów i zamykaniu parku na noc.

- Na wczorajszej sesji nie było potrzeby wprowadzania tego punktu do porządku obrad – mówi Janusz Grodziński, przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. - Póki co ten regulamin został przez radnych zatwierdzony i obowiązuje. Niech on najpierw zacznie funkcjonować przez jakiś czas, a następnie ocenimy, czy potrzebne są w nim jakieś zmiany. Osobiście sprawdzałem regulaminy innych parków uzdrowiskowych w kraju i na świecie, wszystkie są bardzo podobne. My mamy komfortową sytuację, której wiele uzdrowiskowych miejscowości nam zazdrości. Mamy bowiem dwa parki: jeden elitarny – Park Zdrojowy - dla mieszkańców i kuracjuszy, a drugi Norweski, gdzie można jeździć rowerem, wprowadzać psy i biwakować. Trzeba przyjrzeć się, jak będzie funkcjonował obecny regulamin i dopiero wówczas pochylać się nad ewentualnymi zmianami, których nie wykluczam, ale nie na tym etapie – dodaje przewodniczący Rady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group