Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senior na czasie – będzie druga edycja

Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:44
Aktualizacja: 8:46
Autor: KSON
Projekt „Senior na czasie” realizowany w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012–2013 dobiega do końca. Zainteresowanie wśród osób 60+ prezentowaną formą wsparcia było tak duże, że KSON wystąpił o możliwość kontynuacji i udało się.

Już na etapie rekrutacji liczba zgłaszających się osób przerosła wszelkie oczekiwania. W projekcie mogło wziąć udział 20 osób, a zgłosiło się aż 120. Już wówczas wiadomo było , że kontynuacja tego projektu jest konieczna.

W marcu Karkonoski Sejmik złożył ofertę na realizację projektu „Senior na czasie ” – II edycja. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 28 maja 2013 r. ogłosiło wyniki otwartego konkursu ASOS – II edycja. Zgłoszonych ofert było aż 1800, oferta KSON-u znalazła się na 60 miejscu, kwalifikując się do otrzymania środków. Oznacza to że wszyscy chętni mogą już od 1 lipca wypełnić odpowiednie dokumenty (ankieta) potwierdzające chęć uczestnictwa w projekcie.

Rekrutacji dokona Komisja zgodnie z kryteriami które zajdziecie Państwo na stronie www.kson.pl w Regulaminie projektu wybierając 30 kandydatów. Projekt będzie trwał do 31 grudnia 2013 r.

W projekcie przewidziane są następujące formy wsparcia: warsztaty integrująco – motywujące (wyjazdowe i stacjonarne), warsztaty kształtowania kompetencji z zakresu umiejętnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami i ich kreatywnego wykorzystania w życiu codziennym (warsztaty komputerowe , warsztaty twórczego pisania), wycieczka edukacyjno-integracyjna do Warszawy.

Więcej informacji pod bezpłatnym numerem telefonu 800 700 025. Już teraz można zgłaszać swoje kandydatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group