Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 7699
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Semczuk o wampirach

Czwartek, 30 maja 2019, 8:35
Aktualizacja: Piątek, 31 maja 2019, 12:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Semczuk o wampirach
Fot. Przemek Kaczałko
Przemysław Semczuk – tropiciel ciekawych historii z czasów PRL, spotkał się w Książnicy Karkonoskiej z miłośnikami gatunku kryminalnego. Wszystko za sprawą promocji kolejnej książki znanego pisarza i dziennikarza, który swoją medialną karierę zaczynał... w Jeleniej Górze. Tym razem mowa była o "wampirach", czyli seryjnych mordercach.

Już na wstępie gość Książnicy Karkonoskiej podkreślił, że termin "seryjny morderca" w czasach PRL nie funkcjonował w Polsce. Wówczas miało ich być co najmniej kilkunastu, a nazywano ich "wampirami". Stąd "Wampir z Zagłębia", czy osoba, o której Semczuk opowiada w najnowszej publikacji, czyli "M jak morderca: Karol Kot - wampir z Krakowa". To właśnie w jeleniogórskiej bibliotece była wyjątkowa okazja, aby w promocyjnej cenie nabyć książkę i od razu autograf z dedykacją autora.

Podczas spotkania pokazano wyjątkowy film pt. „Wampir” Edwarda Kozaka z 1982 roku, w którym morderca kobiet opowiada o swoim życiu i zbrodniach. Film tylko raz został pokazany szerszej publiczności, ale autor zachował go i Semczuk do niego dotarł. Spotkanie było przeznaczone dla widzów dorosłych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group