Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6616
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sekundniki na skrzyżowania? Będzie projekt

Czwartek, 24 listopada 2016, 8:23
Aktualizacja: Sobota, 26 listopada 2016, 11:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sekundniki na skrzyżowania? Będzie projekt
Fot. Fot. Użyczone
Grupa jeleniogórzan apeluje o zamontowanie na kilku newralgicznych skrzyżowaniach tzw. sekundników. W tym celu planują złożyć projekt do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Wraz z grupą przedsiębiorców, rozpoczynam pracę nad pilotażowym wprowadzeniem sekundników na kilku większych, kolizyjnych skrzyżowaniach w Jeleniej Górze. Pomysł zamierzamy zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego – ogłosił na Facebook'u Konrad Sikora, radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Inicjatorzy akcji proponują m.in. skrzyżowania koło dawnego Aniluxu (Al. Jana Pawła II – Sobieskiego), czy Jana Pawła II – Grunwaldzka. W grę wchodzi też sygnalizacja koło Nowego Rynku.

- Jeśli światła inteligentne są droższe, a nadal stoimy w korkach - może nie warto. Może trzeba wrócić do stałoczasowych i założyć sekundniki – poddaje temat pod dyskusję jeden z inicjatorów wniosku, który szacuje, że koszt jednego odmierzacza czasu to 2 tysiące złotych, a rozporządzenie ministra dopuszcza już taką możliwość, która ma swoich zwolenników w wielu innych miastach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group