Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 15 lutego
Imieniny: Jowity, Zygfryda
Czytających: 11687
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Sekrety zamku Czocha dla zwiedzających

Środa, 14 maja 2008, 7:51
Aktualizacja: 11:35
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Sekrety zamku Czocha dla zwiedzających
Fot. Archiwum
Droższe bilety, ale i więcej do oglądania – taki będzie letni sezon turystyczny na najbardziej imponującej warowni w regionie jeleniogórskim.

Zapowiada to w środowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska. Zwiedzanie zamku zacznie się na dolnym dziedzińcu, a turyści – poprzez najniżej położone komnaty warowni (jej początki sięgają XIII wieku) przejdą na wyższe kondygnacje.

Hitem dla wycieczek mają być pomieszczenia winiarni i skarbca, które dotychczas nie były udostępnione. Tam będzie ekspozycja ukazująca dzieje zamczyska. Ze skarbca zwiedzający przejdą sekretnym przejściem, które dotąd nie było używane. Nowością programu będzie także zwiedzanie biblioteki.

Trasa została tak poprowadzona, aby nie kolidowała z hotelową częścią zamku, a turyści nie przeszkadzali tym, którzy wynajęli tam pokoje. Bilet na Czochę ma kosztować 12 złotych (dwa złote więcej niż obecnie).

Sonda

Tłusty czwartek za nami. Pochwalcie się ile zjedliście pączków?

Oddanych
głosów
275
1
32%
2-3
44%
4-5
15%
Więcej niż 5
9%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Karkonosze wygrywają bezapelacyjnie!
Rozmowy Jelonki
Jeden albo dwa nie zaszkodzą, ale...
 
Aktualności
Bieg Icemana w Przesiece
 
Inne wydarzenia
Wystartował 50. Bieg Piastów. Znakomici Jeleniogórzanie!
 
Edukacja
Uczniowie Żeroma przygotowują się do koncertu
 
Pogoda
To nie koniec zimy, wrócą mrozy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group