Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7089
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sędzia molestował

Wtorek, 12 czerwca 2018, 7:06
Aktualizacja: Środa, 13 czerwca 2018, 10:28
Autor: WAC
Jelenia Góra: Sędzia molestował
Fot. Użyczone
Przed Sądem Okręgowym w Krakowie 5 czerwca zapadł wyrok w prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze sprawie dotyczącej molestowania seksualnego podwładnej przez Jacka S. – sędziego Sądu Rejonowego w Kluczborku.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w czerwcu 2013 roku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sędziemu Sądu Rejonowego w Kluczborku. Mężczyzna w okresie od 2010 do 2011 roku wielokrotnie doprowadził swoją asystentkę do poddania się innym czynnościom seksualnym, poprzez nadużycie stosunku zależności, wynikającego z zajmowanego przez niego stanowiska sędziego.

W pierwszej instancji wyrokiem Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach w dniu 25 listopada 2014 roku oskarżony został uniewinniony. W wyniku apelacji wniesionych przez prokuratora, pokrzywdzoną - działającą w charakterze oskarżycielki posiłkowej, jak i jej pełnomocnika, Sąd Okręgowy w Gliwicach 29 maja 2015 roku uchylił zaskarżone orzeczenie przekazując sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Tarnowskich Górach.

Po ponownym rozpoznaniu sprawy, 30 czerwca następnego roku Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach uznał oskarżonego Jacka S. za winnego, wskazując jednak, że jego zachowania stanowiły przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonej, nie miały zaś charakteru czynności seksualnych. Z rozstrzygnięciem tym ponownie nie zgodziła się Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, jak również inne strony postępowania, kierując apelację do sądu drugiej instancji.

- Na skutek odwołania śledczych, Sąd Okręgowy w Krakowie wyrokiem z 5 czerwca 2018 roku zmienił zaskarżony wyrok uznając, że przypisanym zachowaniem oskarżony wypełnił znamiona czynu zabronionego, polegającego na wykorzystaniu stosunku zależności w celu doprowadzenia pokrzywdzonej do poddania się innym czynnościom seksualnym i wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Nadto sąd orzekł grzywnę i zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej za doznaną krzywdę. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Wobec oskarżonego prowadzone było również postępowanie dyscyplinarne w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group