Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5173
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ścieżka rowerowa w al. Wojska Polskiego?

Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ścieżka rowerowa w al. Wojska Polskiego?
Fot. TEJO
Cykliści, którzy poruszają się ulicami Jeleniej Góry, wiedzą, jak niełatwo czasami przebić się przez al. Wojska Polskiego. Jazda rowerem pośród samochodów jest niebezpieczna. Entuzjaści jednośladów proponują wydzielenie pasa przeznaczonego tylko dla rowerzystów.

Wizualizację takiego rozwiązania przysłał do naszej redakcji szef jeleniogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Andrzej Mateusiak. Ścieżka rowerowa przebiegałaby po istniejących wciąż pozostałościach dawnych ogródków przydomowych, biegnących wzdłuż pobocza alei.

– Wiadomo, że sytuacja wymaga kompleksowego rozwiązania problemu poruszania się cyklistów na terenie całego miasta – zaznacza Andrzej Mateusiak. Warto jednak poznać opinię mieszkańców Jeleniej Góry, zwłaszcza tych, którzy często poruszają się rowerem. W mieście wciąż nie ma systemu ścieżek rowerowych, który umożliwiłby swobodną komunikację.

Czy taki projekt spodoba się miłośnikom al. Wojska Polskiego? Zabierze ono resztki zieleni z tego niegdyś tonącego w ogrodach traktu śródmieścia. Ale taka jest cena rozwoju cywilizacji.

Wiadomo, że miasto w projekcie budżetu na ten rok zapisało możliwość realizacji bezkolizyjnego szlaku rowerowego z Jeleniej Góry do Cieplic, który ma liczyć 6 kilometrów. Ale czy znajdą się na to środki, o tym zdecydują radni.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group