Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4993
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Scena dla młodych talentów

Sobota, 6 czerwca 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:53
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Scena dla młodych talentów
Fot. Ania
Umiejętności wokalne młodych jeleniogórzan podziwiano w miniony piątek w Osiedlowym Domu Kultury podczas XIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej Zabobrze 2009.

Uczestnicy konkursu mimo młodego wieku potrafią bardzo dobrze śpiewać i tańczyć. Wygląda na to, że w przyszłości mają szansę występować dla szerszej publiczności, zwłaszcza w przypadku dzieci, które natura obdarzyła wyjątkowym głosem i zdolnościami estradowymi.

Konkurs w ODK zdominowały dziewczęta, ale chłopcy prezentowali się również świetnie. Uczestników ze względu na sporą różnicę wieku podzielono na trzy grupy. Śpiewały bowiem dzieci od 5 do 15 lat, niektóre indywidualnie, inne w grupie.

Festiwal Piosenki Dziecięcej to już tradycja. W tym roku wystąpiło w nim około 120 osób z Jeleniej Góry, Mysłakowic, Piechowic, a nawet Legnicy. Dzieci zadbały nie tylko o piękne wykonanie utworów muzycznych, ale i o stroje. Dzięki maluchom odżyły stare i lubiane utwory, takie jak „Rudy rydz” Heleny Majdaniec czy „Moja fantazja” Fasolek. Festiwal był więc ogromnym przeżyciem dla jego uczestników oraz pedagogów i rodziców młodych talentów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group