Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5879
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Saperzy unieszkodliwiali niewybuchy

Niedziela, 20 stycznia 2013, 8:54
Aktualizacja: 15:12
Autor: RM
Region: Saperzy unieszkodliwiali niewybuchy
Fot. Archiwum Patrolu Rozminowania nr 23
Patrol Rozminowania z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca w ostatnim tygodniu dwa razy był wzywany do niewybuchów. – W regionie jest ich wciąż bardzo dużo, tylko w ubiegłym roku było 235 interwencji – informuje dowódca Patrolu Rozminowania chor. Radosław Mazur.

W środę (16 stycznia) bolesławieccy saperzy usuwali dwa niewybuchy pocisków artyleryjskich w Pławnej Dolnej, znalezione przy moście w trakcie regulacji koryta rzeki. Były to dwa pociski produkcji niemieckiej pochodzące z czasów II wojny światowej.

W piątek (18 stycznia ) saperzy zostali wezwani do kopalni „Nowy Ląd” w Niwnicach, gdzie w czasie prac ziemnych przy starym wyrobisku operator spycharki odkopał kilka pocisków artyleryjskich.

W Polsce nadal dochodzi do nieszczęścia z powodu wybuchu przedmiotów, pochodzących z czasów wojen światowych, w ubiegłym roku zginęły trzy osoby, a kilkanaście zostało rannych.

- Należy mieć na uwadze, że materiał wybuchowy znajdujący się w niewybuchach jest nadal aktywny i przy nieumiejętnych posługiwaniu się tymi przedmiotami może zdetonować – ostrzega chor. Radosław Mazur. I przypomina: W przypadku znalezienia przedmiotu wyglądającego jak niewybuch, niewypał lub inny przedmiot niebezpieczny nie należy go dotykać, zapamiętać miejsce znaleziska i zgłosić je policji lub leśniczemu, jeśli niewybuch jest w lesie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group