Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4743
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Saperskie szkolenie

Niedziela, 10 kwietnia 2022, 5:59
Autor: WAC
Jelenia Góra: Saperskie szkolenie
Fot. WAC
Grupa 70 strażaków zawodowych oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kotliny Jeleniogórskiej wzięła udział w szkoleniu z zakresu postępowania z niewybuchami i materiałami wybuchowymi powojskowymi, które odbyło się w ostatni piątek (8.04) na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze.

Szkolenie prowadzone przez żołnierzy z patrolu minerskiego z Bolesławca składało się z dwóch części. W części teoretycznej strażacy mogli dowiedzieć się jak są zbudowane pociski, granaty oraz niewypały i niewybuchy. W części praktycznej mogli zobaczyć wydobyte przez saperów niegroźne skorupy pocisków oraz zapoznać się z pojazdami oraz sprzętem używanym przez żołnierzy.

Zakres szkolenia jest dość duży, ale także bardzo ciekawy co widać po licznej frekwencji strażaków – mówi st. kpt. Marek Gałan z działu operacyjno - szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Szkolenie to miało na celu uświadomienie strażakom z jakimi zagrożeniami mogą mieć do czynienia w przypadku gdy podczas akcji zetkną się z przedmiotami zawierającymi materiały wybuchowe. A może się to stać w trakcie pożarów lasów czy też otwartych przestrzeni, ale także zdarza się, że materiały wybuchowe są jest przetrzymywane przez ludzi w domach. Na terenie miasta, w trakcie robót budowlanych także odnajdywane są niewybuchy czy też niewypały i my jako ochotnicza czy też państwowa straż pożarna jesteśmy wzywani do zabezpieczenia terenu do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group