Sobota, 27 czerwca
26°C Jelenia Góra
reklamy

Sandra w ogniu

Audio

Czytaj na głos

Autor: MJr 1 min czytania

Z hotelu Sandra w Karpaczu ewakuowano kilkuset turystów. Powodem było zadymienie w piwnicach obiektu. Strażacy sprawdzili skąd wydobywa się dym i okazało się, że do pożaru doszło w pomieszczeniach technicznych hotelowego baru, oraz kręgielni.

reklamy

Konieczna była ewakuacja ok. 400 osób z hotelu (głównie rodzin z dziećmi) i obsługi. Wielu przeczekało akcję strażaków w samochodach, jednak do pokojów będą mogli wrócić póżniej, jak obiekt zostanie oddymiony. Niektórzy musieli wyjść na mróz w piżamach. Zdążyli narzucić tylko kurtki. Większość zdążył się ubrać, jednak przez dłuższy czas nie wiedzieli gdzie iść i czekać. Później zorganizowano im bezpieczne schronienia w kilku okolicznych hotelach.

Nikomu nic się nie stało. Na miejscu wciąż pracują strażacy, których o poranku pracowało aż 11 zastępów. - Prowadzimy działania w części hotelu, gdzie zaczał się pożar. To pomieszczenia klubowe, gdzie zbadamy przyczyny - informuje kpt. Krzysztof Zakrzewski, rzecznik jeleniogórskiej straży pożarnej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło dojść do zwarcia w układzie elektrycznym maszyny do ustawiania kręgli. Strażacy szczegółowo sprawdzają okoliczności.

Strażacy rozebrali konstukcję podłogi i sprawdzają ją kamerą termowizyjną.

Google Maps

Ta treść zewnętrzna zostanie załadowana po wyrażeniu zgody albo po ręcznym uruchomieniu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka