Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Samosąd na dzieciach

Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przerażone ofiary, wstrząśnięci rodzice i nauczyciele. Piątkowe Słowo Polskie Gazeta Wrocławska informuje o przedsiębiorcy z Leśnej, który sam wymierzył sprawiedliwość trzem chłopcom. Wcześniej mieli oni rzucać kamieniami w jego samochody.

Do jednego z młodych ludzi strzelał w głowę z wiatrówki a wszystkim kazał się rozebrać do naga i biec trzy kilometry przed samochodem. Chłopcy w wieku 13, 11 i 9 lat zostali uprowadzeni z rynku w Leśnej i wywiezieni do nieczynnego żwirowiska. Tam porywacze kazali im się przyznać do uszkodzenia samochodu jednego z nich.

Później do jednego z dzieci mierzyli z wiatrówki, wszystkim kazali się rozebrać do naga i przez trzy kilometry biec przed samochodem.
Porywaczami okazali się przedsiębiorca z leśnej, jego 18-letni syn i dwóch pracowników. Zostali doprowadzeni do prokuratury.

Śledczy twierdzą, że przedsiębiorca wie, iż źle zrobił. Nie widział jednak innego sposobu zdyscyplinowania chłopców, którzy wielokrotnie rzucali kamieniami w jego samochody, a interwencje u rodziców nie przynosiły żadnego rezultatu.

Porywaczom został postawiony zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

Pedagodzy ze szkoły, do której uczęszczają chłopcy, przyznają, że są z nimi kłopoty wychowawcze. Jednak uznają próbę okiełznania ich przez sąsiada za porażającą. Podobnego zdania są rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group