Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7994
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Samosąd na dzieciach

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 22 września 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Przerażone ofiary, wstrząśnięci rodzice i nauczyciele. Piątkowe Słowo Polskie Gazeta Wrocławska informuje o przedsiębiorcy z Leśnej, który sam wymierzył sprawiedliwość trzem chłopcom. Wcześniej mieli oni rzucać kamieniami w jego samochody.

Do jednego z młodych ludzi strzelał w głowę z wiatrówki a wszystkim kazał się rozebrać do naga i biec trzy kilometry przed samochodem. Chłopcy w wieku 13, 11 i 9 lat zostali uprowadzeni z rynku w Leśnej i wywiezieni do nieczynnego żwirowiska. Tam porywacze kazali im się przyznać do uszkodzenia samochodu jednego z nich.

Później do jednego z dzieci mierzyli z wiatrówki, wszystkim kazali się rozebrać do naga i przez trzy kilometry biec przed samochodem.
Porywaczami okazali się przedsiębiorca z leśnej, jego 18-letni syn i dwóch pracowników. Zostali doprowadzeni do prokuratury.

Śledczy twierdzą, że przedsiębiorca wie, iż źle zrobił. Nie widział jednak innego sposobu zdyscyplinowania chłopców, którzy wielokrotnie rzucali kamieniami w jego samochody, a interwencje u rodziców nie przynosiły żadnego rezultatu.

Porywaczom został postawiony zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

Pedagodzy ze szkoły, do której uczęszczają chłopcy, przyznają, że są z nimi kłopoty wychowawcze. Jednak uznają próbę okiełznania ich przez sąsiada za porażającą. Podobnego zdania są rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~zenek 22-09-2006 8:27
berdzo dobrze, odechce se gnojom lobuzerstwa, od malego bandyci rosna. Jakby rodzice gnojstwa pilnowali to by nie mieli teraz pretensji!! BRAWOO przedsiebiorca Wiecej takich to by byl porzadek
~Yanec_BW 22-09-2006 8:33
Normalnie szok. Jak można kazać rozebrać się dzieciom i biec przez trzy kilometry za samochodem!? Ludzie to jest nie przyzwoite. Jeszcze powinni odpowiadać za to, że kazali się tym dzieciom rozebrać. Ten przedsiębiorca musi być chory psychicznie umysłowo, a jego miejsce to WSDNiPCh w Bolesławcu!!!
~ram 22-09-2006 8:45
poperam faceta nauczyciele sobie nie radza rodzina nie reaguje to facet znalazł sposób
~dota 22-09-2006 9:25
no z tym rozebraniem i wiatrówką to trochę przesadzili a pozatym to bardzo dobrze zrobili bo gnojki teraz są zupełnie bezkarne i należało im się
~REALISTA 22-09-2006 9:53
TROCHĘ PRZESADZIŁ , ALE COŚ TRZEBA Z TAKIMI GNOJKAMI ROBIĆ . NIESTETY BOJĄ SIĘ TYLKO SIŁY .
~Yanec_BW 22-09-2006 10:17
Ram popieraj sobie takich d...li i bezmózgowców, jak ten facet to na pewno wyjdziesz na swoje. Sęk w tym, że te dzieci są małe i powinien odpowiadać dodatkowo za to, że kazał im się rozebrać, a nie tylko za porwanie. Dla mnie to jest paranoja, żeby kazać dzieciom w wieku od 9, 11 i 13 lat kazać się rozebrać do naga!!! Ten przedsiębniorca jest jakiś p******y!!!
~przedsiębiorca pogrzebowy 22-09-2006 10:18
To strzelał czy mierzył w głowę?! Ale i tak POPIERAM!!! Zawsze znajdzie się jednak jakiś oburzony obrońca (yanec_bw) co nawet nie potrafi doczytać, że mieli biegnąć PRZED samochodem a nie ZA. Przed samochodem jest większa frajda, szczególnie jak się czuje bieżnik na piętach, a za samochodem? Nuda!
~Yanec_BW 22-09-2006 11:03
Panie przedsiębiorca pogrzebowy, a gdyby tak to były Twoje dzieci to też byś pozwolił strzelać, czy mierzyć w głowy własnych dzieci!? Ale po tym, że koleś strzelał lub celował w ich głowy to jakaś oznaka, że musi być psychicznie chory!!!
~Wave 22-09-2006 11:51
Patrząc na zachowanie przedsiębiorcy można powiedzieć, że jest nienormalny i ma zaburzenia psychiczne. Jednak głupie gnojki sprawiają problemy i nie słuchają się ani rodziców, ani nauczycieli, to trzeba interweniować! Czy pan Yanec_BW jest tak bogaty, tolerancyjny i cierpliwy, żeby pozwolić na zniszczenie swego mienia bądź mienia firmy?? Może lepiej wyrzucić ciężko zarobione pieniądze w błoto?? Te dzieciaki są najzwyklejszymi bandytami! Co z nich wyrośnie za kilka lat, skoro już teraz są głupimi, niekontrolowanymi chamami?? Najwyraźniej pochodzą z patologicznych rodzin, skoro te ostatnie nie zwracają uwagi na zachowanie swych wychowanków?? Podsumowując: przedsiębiorca przesadził TROCHĘ z tym rozbieraniem, ale taki szok emocjonalny może tym głupim gnojkom wyjść na dobre!! Może to być bodziec do zmany na lepsze??
~ogrodnik 16-06-2019 17:09
do: ~Wave (11:51)
Co do biegania przed samochodem to lekka przesada, ja bym rozegrał to w nieco inny sposób. Prawie na pewno na każdej działce rosną pokrzywy kazał bym smarkaczom, naciąć odpowiednią ilość następnie nastraszył bym ich ze za zniszczone samochody spotka ich kara później w biurze/kantorku niech się rozbiorą do naga przystąpił bym do wymierzenia kary z jednym wyjątkiem chłopcy by mieli sami sobie wymierzyć chłostę jeden trzyma drugi bije. oczywiście to wszystko bym nagrał by mieć jakieś zabezpieczenie dla policji
~Wave 22-09-2006 11:54
popzedzając pytania ludzi o podobnych przekonaniach do pna Yanec_BW: JA nie pozwoliłbym na taką zapaść wychowawczą u własnych dzieci!!!!
~ed 22-09-2006 14:00
przesadził, mógł wymyśleć inne sankcje, mniej "medialne", ale generalnie popieram gościa, szkoda że za to pójdzie siedzieć,
~el altavoz 22-09-2006 14:09
O, właśnie, Wave, właśnie!!! Ja też nie dopuściłabym do takich zachowań swoich dzieci.
~znawca 22-09-2006 14:29
Ostatnio było głośno o sprawie morderstwa dokonanego przez 13to czy też 14to latka na swojej rówieśniczce więc niekoniecznie mogą to być takie niewinne dzieci jak to pisze Yanec. Pozatym to pewnie kolejny projekt w stylu Patola, nie ma co zwracać uwagi na jego prowokacje.
~znawca 22-09-2006 14:31
I jeszcze jedno: przedsiębiorca oczywiście przesadził grubo, takie sprawy załatwia się tak żeby nikt nie widział i żeby nie było śladów ani ŚWIADKÓW (śladów oczywiście na ciałach bachorów). --- pozdrawiam
~AGA 22-09-2006 15:10
PRZEDSIĘBIORCA PÓJDZIE DO WIĘZIENIA A BIEDNE DZIECI DALEJ BĘDĄ OBRZUCAĆ SAMOCHODY,NAPADAĆ NA STARUSZKI I MALTRETOWAĆ RODZICÓW , KTÓREGOŚ DNIA DADZĄ WAM POPALIĆ NIE TYLKO Z WIATRÓWKI
~B.S. 22-09-2006 16:11
Mam nadzieje, ze przedsiębiorca z Leśnej nie pójdzie siedzieć, a rodzice wezmą sie za wychowanie tych małolatów, albo dostaną opiekę kuratora za chuligańskie wybryki.Taki luz wychowawczy obróci sie przeciwko rodzicom i ich "pociechy" będą ich lały na starość.
~do popierających psychola 22-09-2006 16:32
do wszystkich popierających d...lnego szeryfa(a w szczególności do przedsiębiorcy pogrzebowego)Na pewno dzieci nie są bez winy,ale nigdy nie bądżcie pewni,że waszym dzieciom nie wpadnie do głowy jakiś głupi pomysł.Znam dzieci z bardzo dobrych rodzin,które już mają chuligańskie zagrywki.A facet,który postanowił w ten sposób"ukarać"dzieci i zabawić się w mafioza powinien sam zostać ukarany podobnie.Tylko jakby trfił na mnie,to z lasu wracałby nie tylko goły,ale z lokówką w dupie.Jego wspólasy też.A ty przedsiębiorco pogrzebowy nie zwracaj uwagi innym,że nie umieją czytać,jak sam nie potrafisz pisać.
~Ania 22-09-2006 16:58
do wszystkich: uważam że postepowanie przedsiebiorcy to porsotu totalna porażka!!! rozumeim, że chciał aby poniesli kare,a le żyjemy w cywilizowanym kraju w XXI wieku a nie w kamieniolomach w epoce kamienia!!! takie samosądy nie powinny miec miejsca, jeżeli każdy by w taki sposób załatwiał swoje sprawy to podejrzewam, że połowa z nas by juz nie stapała po tym swiecie. A podchodząc do tego czysto materialnie to ja pytam co ten pan z tego tweraz ma? oprócz w najgorszy przypadku 10 lat pozbawienia wolności!!! satysfakcje??!!! jesteśmy ludźmi że znęcamy sie nad innymi dla satysfakcji!!! zatem zyjmy jak ludzie a nie jak zwierzęta!!! a co do tej młodzieży! pracuje z młodzieżą juz 10 lat!!! zdarza sie to także młodzież niedostosowana i wiecie co? odpowiednie podejście dorosłych potrafi wiele zmienić!!!
~toja 22-09-2006 17:41
he, jak dorosną to pewnie wrócą (na przepustce) do gościa i spłacą dług.Aleś se facet nagrabił!
~zdenerwowany 22-09-2006 18:08
Brawo przedsiebiorca.Wreszcie moze cos wyrosnie z tych chuliganow.Przesada tylko z tym strzelaniem,ale rozebranie to jest to.Tez tak bym postapil,bo na tych gowniarzy nie ma dzis sily.W grupie to oni sa silni,ale po jednym to jak trusie.Ot,cala madrosc dzieciakow.
~Do Ani 22-09-2006 18:51
Moja Droga! Dlatego,że żyjemy w cywilizowanym kraju i w XXI w, doczekaliśmy się takich młodocianych gangsterów! Barbarzyncy dawno pozbyliby się problemu: strąciliby gówniarzy z jakiejś skały albo obcięliby im te niszczycielskie łapy!
~do tego do do mmnie pisał - Ania 22-09-2006 20:21
kochany ktośiu! jaskiniowcy z problemem walczyli oszczepem, spartanie zrzucali ze skały, rycerze wyzywali na pojedynki, żołnierze podcvzas wojny uzywali granata, a dzisiejszy człowiek uzywa nakazu rozbierania sie???!!!!!! o Boże?? to co beda robić nasze pra pra wnuki? gangsterów? inaczej sobie wyobrażam gangstera:) pozdrawiam
~Do Ani 22-09-2006 20:36
W pełni się z Tobą zgadzam, są różne sposoby radzenia sobie z młodzieżą, ten akurat nie był zbyt ciekawy... a czujecie jakby tak przegonić nago przed samochodem tego przedsiębiorcę, ciekawe czy by ... brak słów
~Ania 22-09-2006 20:58
i to jest to! moze cos jeszcze bedzie z tego społeczeństwa?!
~do Ani 22-09-2006 23:46
Twój komentarz jest chyba najmądrzejszy ze wszystkich.A do tego,który do ciebie pisał:najlepiej wyjedz na bezludną wyspę.A jak nie wyjedziesz,to módl się,żeby twoje dzieci jak wykręcą jakiś numer nie spotkały na swojej drodze takiego przedsiębiorcy,albo takiego głąba jak TY!!!!
~popieram 23-09-2006 10:13
tak trzymac!bo te malolaty wchodza nam na glowe!nauczyciel nie radzi sobie w szkole bo podobno nie ma prawa klepnac dziecka!jak ja chodzilem do szkoly to dostawalismy lanie (czarnulką)to byla czarna,twarda uszczelka gumowa!A w domu nikt nie przyznawal sie ze cos sie stalo!jesli moje dziecko zrobi cos takiego to jestem za ostrą karą!
~kmam 23-09-2006 15:46
Co to znaczy dziecko z "dobrej rodziny"? Jeżeli dziecko nie jest dobrze wychowane, to nie jest to "dobra rodzina". Te dzieci należy umieścić w rodzinie zastępczej, a rodziców wysłać na obowiązkowy kurs prawidłowego wychowania - z egzaminem!! Może wtedy nie byłoby źle wychowanych smarkaczy z rodzicami stojącymi im za plecami i po drugiej stronie gnojków wymierzających samosąd.
~ten co pisał do popierających psychola 23-09-2006 21:10
Z dobrych rodzin powiadasz? Własnie z takich rodzin jest najwięcej gnojów! Ich rodzice nie mają czasu na ich wychowanie! I pokaż mi w którym to miejscu "nie potrafię pisać"? Na razie to twój post wygląda jak pisany przez a...lfabetę. Przedsiębiorca pogrzebowy (niedługo twój)
~do przedsiębiorcy pogrzebowego 23-09-2006 22:28
Nie pisze się biegnąć tylko biec!W moim poście niestety nie doszukasz się błędów.A tak na marginesie,to jestem dziewczyną.Natomiast co do twojego głupkowatego podpisu ,to nie łudż się.Ciekawe kto za ciebie wypełnia papiery,bo w pisaniu to ty orłem raczej nie jesteś!
~do do Yanec_BW: 24-09-2006 11:05
do Yanec_BW: czytając Twoje opinie zastanawiam się czy to Ty nie jesteś najbardziej odpowiednim kandydatem do Szpitala w Bolesławcu. Nie znasz wogóle życia, twoje komentarze są puste jak Ty sam. Porozmawiamy za parę lat, gdy "może" sie zmienisz. Zaczniesz myśleć. Nie możemy sobie pozwolić jako społeczeństwo, aby małe "gnojki" i ich nic nie warci rodzice byli bezkarni. Dzieki takim "gnojkom' ludzie nie wychodzą w nocy na ulice. Ale jest coraz gorzej bo makabryczne sceny z udziałem nieletnich i za przyzwoleniem rodziców zdarzają się w ciągu dnia. Dlatego pomyśl zaczym coś głupiego napiszesz. Jestem ciekawy co zrobisz, gdy gnojki obrzucą kamieniami Tobie samochód, spuszczą paliwo i połamią antenę ???
~przedsiębiorca pogrzebowy 25-09-2006 15:54
Oj dziewczynko, rozśmieszyłaś mnie znowu. Popatrz tutaj: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2444447 a potem mędrkuj na temat ortografii i gramatyki. Naucz się sama stosować spację po kropce, przecinku itp. Oprócz tego, wyjaśnij co znaczy "nie łudż"? I ty mówisz, że ktoś za mnie wypełnia papiery... Śmieszna jesteś.
~Marcin 5-11-2006 22:32
Za co oni go każą?! Powinni medale dawac takim ludziom. Gnoje szczyle widać że maja za dużo czasu. Powinny byc za to wszystko ogrome kary. Jakby dawali 10 tys kary za pomalowanie sprayem budynku to by po jednym razie wiecej tego nie zrobili. Tępić gnojków!
~Gierol 29-11-2006 21:46
Dobrze zrobił chcociaż z tym rozbieraniem to przesadził trochę. Trzeba tępić takich gnoi!!!
~Geminga 29-11-2006 22:46
Tak swoją drogą to pamientam jak w jednym z poprawczaków współosadzeni dowiedźieli się za co jeden trafił do poprawczaka a trafił za molestowanie 12 latka chociaz sam był o 2 lata starszy.Kazali mu się rozebrać i reszta go trzymała za nogi inni za ręnce i zrobili mu to samo. Ten 14 latek był traktowany jak p...l przez współosadzonych
~Vaster 18-02-2007 19:07
Hmm .. Czytam komentarze i nie moge :D Rotfl. Po pierwsze, mam 16 lat i jak patrze na te całe "ziomalstwo" blokersowe to mnie skręca. Jeśli te gnojki rzeczywiście zrobiły to, za co miały biegać przed samochodem na "golasa", to POPIERAM. Z doświadczenia wiem, że takie szczyle potrafią nieźle wykorzystywać swoją bezkarność. Za pare latek taki wyrośnie i już nie będzie małym gnojkiem, tylko napadnie Cię w nocy z koleżkami, obije, okradnie. A potem tacy ludzie jak Yanec_BW będą pisać "do więzienia z takim" itd, itp. Jeśli gnoje rzeczywiście regularnie obrzucały mu samochód kamieniami, to POPIERAM Przedsiębiorce z leśnej. Następnym razem niech zabierze się do tej roboty tak, żeby nikt się o tym nie dowiedział a szczyle się czegoś nauczyły na przyszłość. Pozdrawiam. Ps. Ja w ich wieku miałem kupe głupich pomysłów, ale na złość nigdy nikomu nie robiłem, samochodów kamieniami nie obrzucałem. Patologie trzeba zwalczać. Peace.
~Czesław 20-02-2007 19:55
Też bym gnojom złoił skórę.
~dobry chlopak 12-03-2007 0:53
dlaczego jest w was tyle nienawisci?
~DOBRY CHLOPAK 12-03-2007 1:06
Ludki dlaczego jesescie tak zawistni?Jak jestescie takimi madralami to dlaczego wybieracie takich ktorzy pozwalaja zebyscie sie bali?szacuneczek dla Ani
~normalna 3-10-2007 11:20
takie mamy dzieci i młodzież jakie społeczeństwo, może i te dzieci były źle wychowane, może wychowywane w patologicznych rodzinach, ale w takiej sytuacji taka agresywna napaść nie rokuje nadziei na lepsze układy pomiędzy tym panem, a młodzieżą. Po prostu on jest dokładnie taki sam. Różnice – jest dorosły, prowadzi firmę i inaczej rozładowuje swoja agresję. Nie znam sytuacji dokładnie, ale mogę się domyślać, ze juz wcześniej dochodziło pomiędzy nimi do sytuacji newralgicznych, gdzie jeden drugiego był wart. Różnica – wieku...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group