Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3144
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Samolotowy Puchar Polski

Piątek, 28 sierpnia 2009, 14:35
Aktualizacja: 14:37
Autor: Mar
Jelenia Góra: Samolotowy Puchar Polski
Fot. Mar
Na lotnisku aeroklubu Jelenniogórskiego rozpoczęły się finałowe rozgrywki Pucharu Polski w lataniu precyzyjnym. Na starcie jest cała kadra Polski w sile 11 osób oraz najlepsi zawodnicy z całego kraju.

W sumie w zawodach bierze udział 30 zawodników. Dzisiaj rozegrane będą dwie konkurencje. Pierwsza to przelot po trasie ustalonej na mapie. Zawodnik musi odnaleźć wszystkie punkty orientacyjne, które ma na fotografiach oraz pokonać trasę ściśle według sekundowej rozpiski. Każda rozbieżność oznacza punkty karne.

- Po południu, od 17.30 druga konkurencja w precyzyjnym lądowaniu – wyjaśnia trener kadry narodowej, Andrzej Jassowski – to bardzo widowiskowa konkurencja i zapraszamy wszystkich na lotnisko. Dla kadry jest to ostatni trening przed wylotem do Hiszpanii na siódme rajdowo-nawigacyjne mistrzostwa Europy. Na zawody leci siedem polskich załóg. Zawody odbywają się od 5 do 13 września.

- Jutro drugi przelot po trasie i koniec zawodów oraz tegorocznego Pucharu Polski – mówi dyrektor aeroklubu jeleniogórskiego, Jacek Musiał – przylecieli do nas najlepsi na świecie, bo nasi w tegorocznych mistrzostwach świata w Toruniu zajęli wszystkie medalowe miejsca, mistrzem został Krzysztof Wieczorek, wicemistrzem Janusz Darocha, a trzecie miejsce zajął Marek Kachaniak. I drużynowo też zdobyli złoto.

Pogoda dzisiaj jest wspaniała, dlatego warto wybrać się na lotnisko i obejrzeć mistrzów w akcji. Będą wszystkie elementy precyzyjnego lądowania w tym szczególnie chętnie oglądane lądowanie znad bramki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group