Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5394
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Samolotowy Puchar Polski

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 sierpnia 2009, 14:35
Aktualizacja: 14:37
Autor: Mar
Fot. Mar
Na lotnisku aeroklubu Jelenniogórskiego rozpoczęły się finałowe rozgrywki Pucharu Polski w lataniu precyzyjnym. Na starcie jest cała kadra Polski w sile 11 osób oraz najlepsi zawodnicy z całego kraju.

W sumie w zawodach bierze udział 30 zawodników. Dzisiaj rozegrane będą dwie konkurencje. Pierwsza to przelot po trasie ustalonej na mapie. Zawodnik musi odnaleźć wszystkie punkty orientacyjne, które ma na fotografiach oraz pokonać trasę ściśle według sekundowej rozpiski. Każda rozbieżność oznacza punkty karne.

- Po południu, od 17.30 druga konkurencja w precyzyjnym lądowaniu – wyjaśnia trener kadry narodowej, Andrzej Jassowski – to bardzo widowiskowa konkurencja i zapraszamy wszystkich na lotnisko. Dla kadry jest to ostatni trening przed wylotem do Hiszpanii na siódme rajdowo-nawigacyjne mistrzostwa Europy. Na zawody leci siedem polskich załóg. Zawody odbywają się od 5 do 13 września.

- Jutro drugi przelot po trasie i koniec zawodów oraz tegorocznego Pucharu Polski – mówi dyrektor aeroklubu jeleniogórskiego, Jacek Musiał – przylecieli do nas najlepsi na świecie, bo nasi w tegorocznych mistrzostwach świata w Toruniu zajęli wszystkie medalowe miejsca, mistrzem został Krzysztof Wieczorek, wicemistrzem Janusz Darocha, a trzecie miejsce zajął Marek Kachaniak. I drużynowo też zdobyli złoto.

Pogoda dzisiaj jest wspaniała, dlatego warto wybrać się na lotnisko i obejrzeć mistrzów w akcji. Będą wszystkie elementy precyzyjnego lądowania w tym szczególnie chętnie oglądane lądowanie znad bramki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~klsjad 28-08-2009 21:23
a w d..e sobie wsadzcie te zawody i nie latac mi nad zabobrzem, co k... nie macie innych terenow, won stad!
~Adam420 29-08-2009 11:12
No i kolejny mądryn wywód przedstawiciela Zabobrza Najpierw śmigłowiec teraz samoloty.... Ciesze sie ze nie mieszkałem tam dluzej niż było to konieczne. Betonowa umieralnia sfrustrowanych moherowców:D
jantar 29-08-2009 12:37
A ciekawe, że samochody mu nie przeszkadzają.
~nie buce 30-08-2009 21:57
problem polega na tym, że helikopter mógł latać, bo to było ściśle związane z czynnościami, które podejmuje ratownictwo! a latanie ot tak sobie bo jakiś pajac ma kaprys nie jest juz niczym uzasadnione, mało ze tyle rupoli jeździ i hałasuje to jeszcze jakieś chore zawody sobie robią, a różnica jest znacząca, bo jak taki latający rumpel spadnie na osiedle pełne ludzi to będzie masakra, a samochód takich szkód nie wyrządzi. Krótko ujmując, wszystko co dla ćwiczeń w ramach ratownictwa OK, a dla pajacowania i próżniactwa zdecydowane NIE!
~miłośnik 30-08-2009 22:29
Piękne maszyny dla mnie mogą latać dzień i noc!!A ja razem z nimi.
~te miłośnik 31-08-2009 10:26
to wleź to tej maszyny i jeszcze wyskocz z niej bez spadochronu, oddasz przysługę społeczeństwu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group