Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5910
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Salon i serwis Toyoty w Jeleniej Górze

Piątek, 17 listopada 2017, 17:25
Aktualizacja: Sobota, 18 listopada 2017, 7:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Salon i serwis Toyoty w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Od trzech lat w Jeleniej Górze funkcjonował salon samochodów używanych Toyota Nowakowski, ale w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów właściciele postanowili rozwinąć działalność i od początku października mamy do czynienia z salonem i serwisem z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj (16.11) odbyło się oficjalne otwarcie autoryzowanego sprzedawcy marki Toyota w Jeleniej Górze.

- Nasza firma na rynku jest od 25 lat, a w Jeleniej Górze od trzech - powiedział Marek Grabczyk, dyrektor zarządzający firmy Toyota Nowakowski, który nie krył zadowolenia, że Toyota Motor Poland zezwoliła na prowadzenie salonu w Jeleniej Górze. - Klient może się spodziewać słynnego standardu Toyot, czyli niezawodności przy zakupie nowych samochodów, pewności przy jakości serwisu, bardzo dobrych cen, miłej i kompetentnej obsługi - dodał dyrektor, który odpowiada także za salony w Wałbrzychu i Bielanach Wrocławskich.

Decyzja, aby w Jeleniej Górze otworzyć pełną działalność salonu, została podjęta po ponad dwóch latach funkcjonowania w Jeleniej Górze. Coraz częściej klienci nam mówili, że kupiliby toyotę, ale muszą jeździć na serwis do Wrocławia czy Wałbrzycha, a jednocześnie widzimy potencjał w Jeleniej Górze - ten region się świetnie rozwija - dodał M. Grabczyk.

Wśród przybyłych gości byli samorządowcy, urzędnicy, przedsiębiorcy czy dyrektorzy spółek i instytucji miejskich. - Kojarzę toyotę z Japonią, ze szlachetnością, dobrą stylistyką i wytrzymałością - wyznał Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida. - Taki salon podnosi atrakcyjność naszego regionu i wpłynie on pozytywnie na wizerunek Jeleniej Góry - stwierdziła Anna Konieczyńska, starosta jeleniogórski. Z kolei odpowiedzialny za stan dróg w stolicy Karkonoszy, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przyznaje, że wiele lat jeździł toyotami, ale ze względu na odległość do serwisu zmienił markę. - To duża ciekawostka, że taki duży koncern jak Toyota dostrzegł Jelenią Górę i będzie to duże udogodnienie dla mieszkańców. Jako entuzjasta napędów alternatywnych liczę, że Toyota zagości na dobre w Jeleniej Górze - powiedział Norbert Łukaniuk.

W trakcie uroczystego otwarcia, poza wystąpieniami szefów rodzinnej firmy, był czas na poświęcenie salonu przez miejscowego księdza, konkursy, loterię, pokaz kendo czy występy muzyczne. - Salon w Jeleniej Górze próbowaliśmy otworzyć dwukrotnie, wcześniej był też salon z częściami. Natomiast w 2003 roku mieliśmy już kupioną działkę w centrum miasta, ale dostaliśmy propozycję z TMP, aby wybudować się w Bielanach Wrocławskich - wspomina Iwona Nowakowska-Sołtys, prezes firmy Toyota Nowakowski, która zapowiada rozbudowę salonu przy ul. Wrocławskiej, bowiem zakupiono już działki na ten cel. - Na pierwszej z nowych działek powstał już parking, a na drugiej stoi dom i będziemy tam przeprowadzać dalsze inwestycje w przyszłym roku - dodała prezes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group